Како Кијану Ривс и Лиам Нисон ги изгубија саканите и зошто не се оженија никогаш потоа?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Како Кијану Ривс и Лиам Нисон ги изгубија саканите и зошто не се оженија никогаш потоа?

Двајцата актери ја имале својата голема љубов во животот, која за жал завршила трагично, и веруваат дека повторно нема да доживеат таква.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-01.jpg

Тие се познати актери со завидни кариери и, иако многу жени на светот сонуваат да бидат со нив, Кијану Ривс и Лиам Нисон откако ги изгубија своите сакани, никогаш повторно не се оженија.

Кијану Ривс ја изгуби саканата во 2001

Кијану Ривс и Џенифер се запознале во 1998 година на забава во Лос Анџелес и една година подоцна актерката забременила. Парот бил возбуден дека ќе добие ќерка, дури планирале и како ќе ја крстат, но само неколку седмици пред раѓањето срцето на фетусот престанало да чука и бебето било родено мртво.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-03.jpg

Само 2 години подоцна Џенифер загинала во сообраќајна незгода. Возејќи по автопат изгубила контрола на возилото и се удрила во автомобилите паркирани на паркингот. Ударот бил толку силен што излетала низ предното стакло.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-07.jpg

Парот не успеал да направи свадба, а по смртта на Џенифер, Кијану се заклучил во себе и ставил крај на својот личен живот.

Актерот слободното време го минува сам во прошетки и повеќе сака да живее во хотели, отколку во својот дом.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-05.jpg

Лиам Нисон ја изгуби саканата во 2009

Британскиот актер Лиам Нисон и Наташа Ричардсон се запознале во 1993 година, а една година подоцна парот направил свадба. Во 1995 година го добија синот Мајкл, а во 1996 синот Даниел.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-02.jpg

Лиам беше лудо вљубен во сопругата и благодарение на нејзината огромна поддршка стана познат актер.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-08.jpg

Во 2009 година се случи трагедија и Наташа почина од повреда на мозокот, како резултат на незгода при скијање. Скијала без шлем, паднала и си ја удрила главата, но на повредата не ѝ давала значење и одбила да ја прегледа доктор.

Но, еден час подоцна таа почувствувала силна главоболка и завршила во болница. Кога Лиам пристигнал од снимањето на еден филм, неговата сопруга веќе била во кома.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-06.jpg

Два дена подоцна семејството одлучило да ги исклучи апаратите за одржување во живот. Наташа имала 45 години.

Изгледало како парот да ја предвидел трагедијата. Еден ден тие се ветиле дека ако еден од нив е во сериозна состојба, другиот ќе му дозволи да замине и се договориле дека ако некој е во вегетативна состојба на апарати за одржување во живот, другиот ќе потпише да бидат исклучени. И Лиам си го одржал зборот.

kako-keenu-reevs-i-liam-neeson-gi-izgubija-sakanite-i-zoshto-ne-se-ozhenija-nikogash-potoa-04.jpg

Актерот никогаш не се ожени повторно. Во една пригода изјави: „Нејзината смрт никогаш не ми беше реална. Сè уште не можам да поверувам. Во нашиот дом само крцкањето на вратата ме потсетува на неа, мислев дека е таа и дека ете сега ќе влезе во куќата.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пред и потоа: Ѕвезди кои се изборија со зависноста од алкохол Барањето за развод на Џоли го натера Бред Пит да се пријави на клиника за одвикн...
Одмаздата на Лиам Хемсворт - Среќен со новата девојка во јавност (фото) Откако Мајли Сајрус јавно го понижи Лиам Хемсворт и побара развод од него, а еде...
Не спијат до пладне: Познати личности кои стануваат рано Тие супер изгледаат, работат на пет различни проекти и уште имаат време за семеј...