51-годишниот мултимилионер, диџеј и плејбој Џанлука Ваки си фати 26-годишна девојка (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


51-годишниот мултимилионер, диџеј и плејбој Џанлука Ваки си фати 26-годишна девојка (фото)

Целото тело му е истетовирано, постојано танцува, има повеќе од 450 милиони евра на сметката, а покрај себе секогаш убава жена. Која е новата девојка на Џанлука Ваки?

51-godishniot-multimilioner-dj-i-plejboj-gianluca-vacchi-si-fati-26-godishna-devojka-01.jpg

Италијанскиот мултимилонер и диџеј Џанлука Ваки е познат како плејбој кој постојано е во врски со прекрасни жени. Со неговите танц потези и луксузен стил на живот тој привлече повеќе од 12 милиони следбеници на Инстаграм.

Беше во брак со Џорџија Габриел 3 години и нивните видеа од танцување беа вирална атракција, но парот се раздели летото 2017 година.

Потоа тој беше во врска со еден колумбиски модел, а сега е во врска со младата Шерон Фонеска, која е модел, актерка и блогер од Венецуела. Родена е во 1992 година и има онлајн бизнис за козметика и облека. По раѓањето на Шерон во Венецуела, нејзиното семејство се доселило на Мајами.

Парот постојано прикачува фотографиии од плажа, возење мотор и други заеднички авантури.

Иако, врските на Џанлука не се трајни, тој на една личност ѝ е комплетно посветен постојано, а тоа е неговата ќерка Џиневра Мавила. Тој никогаш не кажал која е мајка на Џиневра, но постојано прикачува фотки од ќерка си и пишува дека таа му е најголемото богатство.

Роден е во 1967 година во Италија и израснат во бизнис ориентирано семејство кое му овозможило одлично образование. Џанлука сега има бизнис империја плус патува низ светот и од задоволство работи и како диџеј.

Новата девојка на Џанлука Ваки:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

78-годишниот Ал Пачино си фати 39 години помлада девојка: Која е Метал... Актерката позната по серијата „Weeds“ му го освои срцето на Ал Пачино, а парот в...
51-годишниот Дејвид Гета со 24 години помладата девојка на плажа на Ма... Во минималистичко бело бикини бринетата со француско потекло го покажа своето то...
23-годишната ќерка на Еминем со секси фотки од Хаваи Таа е нежна и природна и луѓето ја обожаваат затоа што не е „во филм“ како други...