Први детали за свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Први детали за свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо

По 14-годишна врска, Рафаел Надал минатата година тајно се вери со саканата, а конечно е откриено каде и кога ќе го кажат судбоносното да.

rafael-nadal-objavi-detali-za-svadbata-kade-i-koga-kje-go-kazhe-sudbonosnoto-da-01.jpg

Уште тогаш беше познато дека парот сака да се венча наесен на шпанскиот остров Мајорка, а сега информацијата е потврдена.

Рафаел Надал и Мариа Перељо ќе се венчаат на 19-ти октомври во Поленса, град на Мајорка, а церемонијата ќе се одржи на пладне, на фарма.

rafael-nadal-objavi-detali-za-svadbata-kade-i-koga-kje-go-kazhe-sudbonosnoto-da-02.jpg

Местото кое тие го избрале за свадбата ќе биде со високо ниво на безбедност, а се очекува да биде еден од најголемите настани на годината, со оглед на тоа што ќе присуствуваат голем број познати личности, посебно од спортот.

Вереницата на тенисерот во јули беше забележана во авион за Малага со пријателките, каде се претпоставува дека ја прослави моминската забава.

rafael-nadal-objavi-detali-za-svadbata-kade-i-koga-kje-go-kazhe-sudbonosnoto-da03.jpg

Засега не се познати други информации за свадбата, а парот сигурно ќе ги одржува во дискреција деталите за организацијата, со оглед на тоа што одбиваат интервјуа.

rafael-nadal-objavi-detali-za-svadbata-kade-i-koga-kje-go-kazhe-sudbonosnoto-da-03.jpg

Прочитајте и Која е Мариа Перељо, вереницата на Надал, која ја запроси по 14-годишна врска?

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како се однесуваат ѕвездите кога мислат дека никој не ги гледа? Колку и да се трудат да нема скандали, папараците секогаш се тука за да ги долов...
11 фото докази што сè работат асистентите на ѕвездите Од местење на чевлите на ѕвездите до држење на храната и организирање на патувањ...
10 пати кога славните си ги донесоа децата на црвен тепих (фото) Во светот на славните, родителите се делат на такви кои ги кријат децата од јавн...