69-годишниот Флавио Бриаторе во Италија со 30 години помладата бивша сопруга
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


69-годишниот Флавио Бриаторе во Италија со 30 години помладата бивша сопруга

Тие беа еден од најконтроверзните парови, но иако се разведоа во 2018 година, остануваат во добри односи.

69-godishniot-flavio-briatore-uzhiva-vo-italija-so-30-godini-pomladata-sopruga-01.jpg

Флавио Бриаторе (69) и Елизабета Грегорачи (39) беа еден од најозборуваните парови.

Во текот на нивниот 9-годишен брак нивните заеднички фотографии секогаш го будеа интересот на јавноста, а многумина коментираа дека тој има пари, а таа изглед.

Но, парот, кој има 9-годишен син, се раздели во 2018 година. Сепак, италијанскиот модел и бизнисменот одмораа заедно на јахта во Капри, Италија. Тие се разделија мирно и наведоа дека разводот бил заедничка одлука.

View this post on Instagram

Lunch con papà ❤️

A post shared by Flavio Briatore (@briatoreflavio) on

Грегорачи во бикини изгледаше беспрекорно како и секогаш, додека италијанскиот бизнисмен во црна маица и шорцеви беше комплетно релаксиран.

Некогашните сопружници на јахта:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

78-годишниот Ал Пачино си фати 39 години помлада девојка: Која е Метал Дохан? Актерката позната по серијата „Weeds“ му го освои срцето на Ал Пачино, а парот в...
30 години помладата бивша сопруга на Флaвио Бриаторе (70) во совршено бикини издание Елизабета Грегорачи (40) е божица на плажата, но како изгледа Флaвио Бриаторе де...
51-годишниот Дејвид Гета со 24 години помладата девојка на плажа на Мајами (фото) Во минималистичко бело бикини бринетата со француско потекло го покажа своето то...