Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Адријана Лима е божица со природна шминка на гала во Монте Карло (фото)

Облечена во светло розов фустан со впечатливи детали, фатена коса и минимална шминка, моделот изгледа како божица на гала вечер организирана од принцот на Монако.

adrijana-lima-e-bozhica-so-prirodna-shminka-na-gala-vo-monte-karlo-foto-01.jpg

Адријана Лима изгледа беспрекорно каде и да се појави, во секаква можна комбинација.

За гала вечерта во Монте Карло, организирана од принцот Алберт II од Монако, Бразилката се одлучила за божествена, нежна комбинација.

Лима изгледа како божица облечена во светло розов фустан со висок шлиц и сошиени камења во боја, а шминката и фризурата ѝ се едноставни и природни.

Зошто Лима важи за еден од најубавите модели во светот:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека Кејт Мидлтон е совршена во улогата на мајка Знае како да се справи со изливите на бес на децата без паника. Одлична е и во о...
Ирина Шајк е бикини божица на јахта на Ибица, додека Бредли Купер мака мачи со двојникот криминалец ... За Ирина Шајк очигледно периодов важи фразата „сингл и среќна“. Таа ужива на лет...
Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg