Јадат на посебна маса, не ја будат Ким - 10 правила кои персоналот на Кардашијанс мора да ги следи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Јадат на посебна маса, не ја будат Ким - 10 правила кои персоналот на Кардашијанс мора да ги следи

Кардашијанс се од оние семејства кои имаат тон барања од својот персонал, а иако за дел од нив можеби сте слушнале, сигурно има уште неколку работи кои не сте ни замислувале дека ги поставуваат како барања.

jadat-na-posebna-masa-ne-ja-budat-kim-10-pravila-koi-personalot-na-kardashijans-mora-da-gi-sledi-01.jpg

Додека некои се бескрајно благодарни на своите помошници кои им го прават секој ден полесен, Кардашијанс со нив се однесуваат како да им се робови.

Покрај тоа што имаат тон обврски, тие не смеат да јадат на иста маса со нив, мораат да одат зад нив, на Кортни ѝ се обраќаат со „мадам“, а Ким не смеат да ја будат.

Погледнете некои од најчудните правила кои семејството Кардашијан-Џенер им ги наложува на помошниците:

1. Кога се излезени во ресторан, мора да јадат на посебна маса. Ким не седи заедно со дадилката на децата.

jadat-na-posebna-masa-ne-ja-budat-kim-10-pravila-koi-personalot-na-kardashijans-mora-da-gi-sledi-02.jpg

2. Обезбедувањето мора да носи црно за Ким да се истакнува и не смее да зборуваат со неа, заради претходни недоразбирања помеѓу Канје и член од обезбедувањето.

jadat-na-posebna-masa-ne-ja-budat-kim-10-pravila-koi-personalot-na-kardashijans-mora-da-gi-sledi-03.jpg

3. Кајли не дозволува никој да ѝ ги допре цевките за пијалаци, а очекува персоналот да знае какво смути да ѝ нарачува секој ден, без да ја прашуваат.

jadat-na-posebna-masa-ne-ja-budat-kim-10-pravila-koi-personalot-na-kardashijans-mora-da-gi-sledi-04.jpg

4. Помошниците мора да се движат зад Ким и останатите членови од семејството, кога се излезени во јавност, за тие да го имаат вниманието пред камерите.

jadat-na-posebna-masa-ne-ja-budat-kim-10-pravila-koi-personalot-na-kardashijans-mora-da-gi-sledi-05.jpg

5. Мора да бидат подготвени да прават сè за Ким и Канје – ако тие посакаат нешто, мора да биде направено, без прашања и преговори.

jadat-na-posebna-masa-ne-ja-budat-kim-10-pravila-koi-personalot-na-kardashijans-mora-da-gi-sledi-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Славни дами кои не јадат месо Вегетаријанството стана многу популарен начин на живот во последно време и се чи...
Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костарика (фото) Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...
Не смее да жали за минатото, мора да се моли - Правила кои Кејти Холмс ѝ ги наложува на Сури, ќеркат... Со оглед на тоа што Том Круз со години ја нема видено Сури, Кејти Холмс се обиду...

Најчитани неделава