Ким е „русокоса адвокатка“, Клое – Круела Девил: Како се маскираа ѕвездите за Halloween 2019? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Ким е „русокоса адвокатка“, Клое – Круела Девил: Како се маскираа ѕвездите за Halloween 2019? (фото)

Ким одлично ја ископира улогата на „русокоса адвокатка“, Клое заедно со ќеркичката ја избра маската 101 Далматинец, а Ирина Шајк се одлучи за клише маска - Мини Маус. 

kim-e-rusokosa-advokatka-kloe-kruela-devil-kako-se-maskiraa-dzvezdite-za-halloween-2019-foto-01.jpg

Иако дел од славните го искористија минатиот викенд за да се маскираат, сепак не им беше проблем на денот на Halloween да покажат уште подобри маски и идеи.

Како и секогаш, победник на Halloween е Хајди Клум, која секоја година успева сè повеќе да ги изненади сите со нејзината креативност и оригиналност.

Покрај Хајди, и другите ѕвезди можат да се пофалат за маските, како на пример Ким Кардашијан која целосно го ископира изгледот на Рис Витерспун од улогата во филмот „Русокоса адвокатка“ (Legally Blonde), a дури и одглуми една сцена.

Кајли Џенер исто така се маскираше неколкупати – во Ариел, Мерилин Монро и Playboy девојка. Клое пак, за овој Halloween решила да се претвори во Круела Девил, а ќеркичката ја маскирала во далматинец.

Најдобрите маски на славните за Halloween 2019:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славните личности и нивните деца - копии на нив (фото) Ако сте родител, прекрасно е чувството да видите колку децата личат на вас. ...
Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...
Хајди Клум ужива на одмор со 19 години помладиот вереник, пред свадбата во Капри (фото) Хајди Клум и 19 години помладото момче Том Каулиц уживаат на одмор во Капри, кад...

Спонзорирани линкови: