Кој број на облека носат славните жени?


Кој број на облека носат славните жени?

Знаеме дека жените генерално не сакаат да зборуваат за бројки, а најмалку за својата килажа или конфекциски број.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-001.jpg

Сепак, дел од славните жени решиле да откријат кој број на облека носат. Дали се искрени или излажале – проценете сами:

Бијонсе своевремено призна дека носи големина 38, со што ги изненади сите.

Од друга страна, храбро објави дека по раѓањето на близнаците имала 79 килограми.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-01.jpg

Ким Кардашијан носи големини од 38 до 40, иако многумина би рекле дека нејзиниот задник не го собира во овие броеви.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-02.jpg

Џенифер Анистон често тврди дека претерува со тренинзи, но благодарение на тоа носи 36 и 38 конфекциски број.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-03.jpg

Иста големина носи и Џеј Ло.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-04.jpg

Софија Вергара обично ја собира во облека број 40.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-05.jpg

Иако тежината на Селена Гомез знае да варира, најчесто носи фустани со големина 38.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-06.jpg

Тежината на Ријана исто така варира, а во најслабата фаза носела креации со големина 34, додека моментално носи број 38.

koj-broj-na-obleka-nosat-slavnite-zeni-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за сла... Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Н...
12 славни жени кои родија деца по 40-тата година И покрај тоа што лекарите советуваат дека најдобрите години за раѓање дете се до...
Закажуваат термин за повеќе време со мајка си: Како живеат децата на Џ... Иако себеси не се доживува како „нормален“ родител, според начинот на кој ги вос...