Џулија Робертс на 52 години без шминка изгледа подобро од помладите ѕвезди (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Џулија Робертс на 52 години без шминка изгледа подобро од помладите ѕвезди (фото)

Во лежерен аутфит и без грам шминка – Џулија Робертс докажува дека и на 52 години жените може да изгледаат совршено.

julia-roberts-na-52-godini-bez-shminka-izgleda-podobro-od-pomladite-dzvezdi-foto01.jpg

Иако никогаш не претерува со шминката, сепак сме навикнати да ја гледаме во гламурозни, женствени изданија на црвениот тепих или на филмското платно.

Но, на холивудската ѕвезда не ѝ е проблем да се појави во јавност и без грам шминка.

Деновиве таа беше забележана на прошетка низ парк во Малибу, каде ја покажа својата природна убавина, со фатена коса и лежерен аутфит.

Нејзиниот младолик изглед и фигура во форма прават на 52 години Џулија да изгледа подобро од оние кои се навистина помлади од неа, а се маскираат со тон шминка.

Актерката во природно и опуштено издание:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледаат ќерките на славните мажи? (фото) Помеѓу славните мажи има многу горди татковци на ќерки кои ги наследиле нивните ...
Како изгледаат славните личности со бричена глава? (фото) За целите на улога во некој филм или заради личен избор – кои славни личности ја...
На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...