Џулија Робертс на 52 години без шминка изгледа подобро од помладите ѕвезди (фото)


Џулија Робертс на 52 години без шминка изгледа подобро од помладите ѕвезди (фото)

Во лежерен аутфит и без грам шминка – Џулија Робертс докажува дека и на 52 години жените може да изгледаат совршено.

julia-roberts-na-52-godini-bez-shminka-izgleda-podobro-od-pomladite-dzvezdi-foto01.jpg

Иако никогаш не претерува со шминката, сепак сме навикнати да ја гледаме во гламурозни, женствени изданија на црвениот тепих или на филмското платно.

Но, на холивудската ѕвезда не ѝ е проблем да се појави во јавност и без грам шминка.

Деновиве таа беше забележана на прошетка низ парк во Малибу, каде ја покажа својата природна убавина, со фатена коса и лежерен аутфит.

Нејзиниот младолик изглед и фигура во форма прават на 52 години Џулија да изгледа подобро од оние кои се навистина помлади од неа, а се маскираат со тон шминка.

Актерката во природно и опуштено издание:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледаат ѕвездите кога се гости на свадба? (фото) Ѕвездите секогаш изгледаат гламурозно на секој свечен настан и внимаваат на секо...
Како изгледаат славните дами на плажа летово? (фото) Славните дами знаат како да уживаат во животот и одморот го користат максимално....
Како изгледаат ќерките на славните мажи? (фото) Помеѓу славните мажи има многу горди татковци на ќерки кои ги наследиле нивните ...