Колку се високи славните личности?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Колку се високи славните личности?

Кога ги гледаме познатите на фотографии и телевизија, тешко е да ја одредиме нивната висина.

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-01.jpg

Нашата перспектива зависи од аголот на камерата, обувките на личноста, но и разните трикови за позирање. Па, кога фановите ќе налетаат на позната личност на улицата, неретко се изненадени од нејзината висина.

Во продолжение можете да дознаете колку се всушност високи дел до најпопуларните личности на планетата. Само имајте на ум дека нивната висина може да варира со текот на годините.

Лиам Нисон и Џеф Голдблум – 193 сантиметри

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-02.jpg

Двејн Џонсон и Долф Лундгрен – 187 сантиметри

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-03.jpg

Морган Фримен и Џим Кери – 185 сантиметри

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-04.jpg

Арнолд Шварценегер и Никол Кидман – 185 сантиметри

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-08.jpg

Рајан Гослинг и Бредли Купер – 182 сантиметри

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-05.jpg

Џастин Тимберлејк и Фамки Џенсен – 181 сантиметар

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-06.jpg

Вин Дизел и Ума Турман – 180 сантиметри

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-07.jpg

Марк Волберг и Том Круз – 170 сантиметри

kolku-se-visoki-poznatite-lichnosti-vo-realnosta-09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

17 фотографии кои родителите на Кети Пери би сакале да ги заборават Кети Пери ја бакнуваше Ријана во уста, беше фотографирана пијана, а во една приг...
11 фотографии кои семејството Кардашијан не сака да ги видите Како изгледаа Ким Кардашијан и Кајли Џенер пред пластичните операции? Мидерот на...
Долги холивудски романси што завршија со кратки бракови Изгледа дека бракот не е за секого. Додека сите мислиме дека бракот ќе ја направ...