Кејт Мидлтон во црна тантела - елегантна и гламурозна на хуманитарна гала (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кејт Мидлтон во црна тантела - елегантна и гламурозна на хуманитарна гала (фото)

Иако има 3 деца, Кејт Мидлтон на 37 години се одржува во одлична форма, а на хуманитарна гала вечер мамеше погледи со елегантниот и гламурозен изглед.

kejt-midlton-vo-crna-tantela-elegantna-i-glamurozna-na-humanitarna-gala-foto-01.jpg

Кога си мајка во кралското семејство, веројатно непреспаните ноќи и родителските обврски не се толку големи како во секое „обично“ семејство, па војвотката Кејт изгледа совршено каде и да се појави. 

Кејт Мидлтон заедно со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам присуствуваше на Royal Variety Performance, гала вечер на која се поканети британските кралски членови, а ги придружуваат и забавуваат познати изведувачи.

На хуманитарната вечер, војвотката од Кембриџ се појави во долг црн фустан од тантела, креација на Alecander McQueen.

37-годишната Кејт блескаше со насмевка, а со нејзината фит форма и елегантен изглед, успешно го привлече вниманието кон себе.

Принцот Вилијам и Кејт – елегантен кралски пар:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на кри... Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...
Зошто принцот Вилијам толку долго чекал за да ја запроси Кејт Мидлтон? Тие се состанувале толку долго што луѓето дури се запрашувале дали некогаш воопш...
Вистината за односот на принцот Хари и принцот Вилијам, пред и по Мега... „Меган не го „расипа“ Хари, само му даде можност да избега од неговиот контролир...