Кога ѕвездите ќе „треснат“ глупост на социјалните медиуми...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Кога ѕвездите ќе „треснат“ глупост на социјалните медиуми...

Има ситуации кога веројатно ненамерно и ѕвездите знаат да твитнат што не треба или да стават несоодветна фотографија.

koga-zvezdite-ke-tresnat-glupost-na-socijalnite-mediumi-01.jpg

Сигурни сме дека и не се снаоѓаат баш најдобро со новите медиуми и дека зад нив стои цел тим кој работи на ова.

Од оние несоодветно споделени работи на социјалните мрежи од ѕвездите, ова се дел кои сигурни сме дека сакаат да бидат заборавени.

1. Кога Зак Ефрон беше благодарен за две работи во животот: Мартин Лутер Кинг и 10 милион следбеници на Инстаграм. 

koga-zvezdite-ke-tresnat-glupost-na-socijalnite-mediumi01.jpg

2. Кога Аријана Гранде сподели фотка од нејзината нова тетоважа, а следбениците и укажаа дека преведено всушност значи „Јапонска скара“.

3. Кога Миа Фароу сподели фотка при што заборави да го исече делот што всушност пребарувала: „Миа Фароу и нејзините црни деца“.

koga-zvezdite-ke-tresnat-glupost-na-socijalnite-mediumi02.jpg

4. Кога Скот Дисик по грешка во опис на слика направи „копи-пејст“ на мејлот од неговиот ПР агент со опис што треба да направи и напише.

koga-zvezdite-ke-tresnat-glupost-na-socijalnite-mediumi08.jpg

5. А, истото ѝ се случи и на Наоми Кемпбел.

koga-zvezdite-ke-tresnat-glupost-na-socijalnite-mediumi07.jpg

6. Кога Рита Ора тврдеше дека Твитерот ѝ бил хакнат затоа што статусот дека ќе објави нова песна ако биде споделен 100.000 пати, ѝ беше неуспешна мисија.

7. Кога Ким Кардашијан го утна името на Џорџо Армани и беше опомената за истото.

8. Кога Чарли Шин по грешка си го сподели телефонскиот број.

koga-zvezdite-ke-tresnat-glupost-na-socijalnite-mediumi06.jpg

9. Опра не се доискажа на Твитер...

10. Кога Кортни Лав мислеше дека го пронашла изгубениот малезиски авион...

koga-zvezdite-ke-tresnat-glupost-na-socijalnite-mediumi04.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога славните дами ќе излезат од дома без грам шминка (фото) Исто како и сите останати жени, така и славните жени сакаат да го одморат лицето...
Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...
Фотка од актерот од „Game of Thrones“ и неговата сопруга како држат шолји за кафе стана вирален хит Шолјата за кафе во рацете на огромниот исландски актер изгледа како оптичка илуз...

Најчитани неделава