Како изгледа жената со најзгодното тело на планетата која се појави во спот на Канје Вест? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Како изгледа жената со најзгодното тело на планетата која се појави во спот на Канје Вест? (фото)

Теjана Тејлор е родена на 10 декември, 1990 година. Има само 29 години и завидна кариера зад себе како пејачка, текстописец, актерка, кореограф, професионален танчер, режисер и модел.

Kako-izgleda-zenata-so-najzgodnoto-telo-Tejana-Tejlor-01.jpg

Во 2005 година, Тејлор потпишала договор со продуцентската куќа на Фарел Вилијамс, Star Trak Entertainment imprint, а се има појавено и во реалното MTV шоу My Super Sweet 16.

Сепак најмногу се прослави со кореографијата и изведбата во спотот на Канје Вест за песната Fade објавен во 2016 година.

Мажена е за Иман Шумперт, американски кошаркар кој во моментов има договор со тимот Бруклин Нетс. Во 2018 година двајцата имаа заедничко реално ТВ шоу Teyana & Iman кое се емитуваше со 1 сезона.

Kako-izgleda-zenata-so-najzgodnoto-telo-Tejana-Tejlor (2).jpg

Kako-izgleda-zenata-so-najzgodnoto-telo-Tejana-Tejlor (1).jpg

Интересно е што пред снимањето на спотот Fade, Тејана била бремена и се породила со нивната ќеркичка.

Како изгледа жената со најзгодното тело во светот?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Плакнеме очи“: 10 најуспешни машки модели на сите времиња Името Лаки Блу Смит можеби ќе ви звучи смешно, но тој е еден од најуспешните маш...
Фарел носеше шорцеви, Рами Малек падна од сцена: Најчудните моменти на Оскари 2019 Иако немаше толку многу непријатни ситуации како минатата година, сепак и оваа г...
Тренингот на Бела Хадид, со кој ја „топи“ брзата храна (видео) Сите не добро знаеме дека Бела Хадид е модел кој сака да покаже нешто повеќе и н...

Најчитани неделава