Татко ѝ е Грк, била „кловнот“ во класот, ништо не учела – интересни факти за Џенифер Анистон
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Татко ѝ е Грк, била „кловнот“ во класот, ништо не учела – интересни факти за Џенифер Анистон

Добитничката на Златен Глобус, Џенифер Анистон, својот врв во кариерата го достигна со серијата „Пријатели“. Од нејзините позначајни улоги се оние во „Horrible Bosses“, „Cake“, „We're the Millers“, „Marley & Me“ и уште многу други.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston-01.jpg

Ова се некои интересни факти кои веројатно не сте ги знаеле за Анистон:

1. Татко ѝ – Антони (Џон) Анастасакис е Грк по потекло и таа живеела на островот Крит една година.  

Џенифер, од страната на татко ѝ има грчко потекло. Таа поминала една година од детството во Грција, за да го запознае семејството. И покрај тоа, Анистон воопшто не ја сака грчката храна. На фотографијата е сликана со баба ѝ на Крит. 

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston10.jpg

2. Почнала да глуми на 11 години.

Анистон знаела што сака да прави во животот уште во тинејџерските години, и направила одличен избор со актерската кариера.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston02.jpg

3. Нејзините родители се актери.

Нејзиниот татко (на американски Џон Анистон) е актер во сапуници. Тој бил дел од „Days of Our Lives“ уште од 1985-та. Мајка ѝ Ненси била дел од неколку епизоди на „The Wild Wild West“ и „The Beverly Hillbillies“.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston01_1.jpg

4. Нејзина слика била изложена во Метрополитен музејот во Њујорк.

Кога имала 11 години нејзина уметничка слика била изложена во The MET.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston07.jpg

5. Била „кловнот“ во класот.

Анистон навистина се мачела на училиште. Таа вели дека не смета дека била глупава, туку едноставно не можела да ги запомни информациите.

Не била по учењето, но затоа социјалниот живот ѝ бил одличен. Била дел од одбојкарскиот и кошаркарскиот тим. Секогаш ги смеела соучениците.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston09.jpg

6. Татко ѝ го променил своето презиме.

Џон Анастасакис знаел дека презимето ќе биде тешко за спелување во Холивуд па затоа го променил презимето во Анистон уште пред да се ожени со мајка ѝ на Џенифер.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston-007.jpg

7. Нејзините родители се противеле на одлуката да стане актерка.

Ниту Ненси, ниту Џон не сакале Џенифер да плови во актерските води. Тие ја форсирале да стане докторка или адвокат.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston16.jpg

8. Работела како келнерка, велосипедист за пратки и телемаркетинг.

Како велосипедист за разнесување пратки издржала само два дена. Вели дека тоа било најтешката работа која ја работела во животот.

tatko-i-e-grk-bila-klovnot-vo-klasot-nishto-ne-uchela-interesni-fakti-za-djenifer-aniston11.jpg

Уште 7 факти на следната странаБи можело да ве интересира:

Џон Бон Џови и уште 5 ѕвезди кои одбраа да живеат во мали и тивки градови Тие не ја сакаат вревата на Лос Анџелес, сакаат мирен живот на големи имоти во м...
На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...
Познати фаци кои се неочекувано блиски: Кокс живеела со Ширан, Анистон се гледа со Бибер Постојат ѕвезди за кои и врапчињата на гранка знаат дека меѓусебно се поврзани. ...

Најчитани неделава