Шакира ја загреа сцената, Џеј Ло играше на шипка: спектакуларниот настап на Super Bowl (фото+видео)

Џеј Ло и Шакира се здружија и приредија незаборавно шоу на полувремето на Super Bowl.

shakira-i-j-lo-so-spektakularne-nastap-na-superbowl-01.jpg

За само 12-тина минути, двете ѕвезди го покажаа својот уникатен стил и неверојатни способности на сцена.

Настапот го започна Шакира со хитот „She Wolf“, а веднаш потоа ја изведе „Empire“. Пејачката се појави на сцена со црвен костим, кој потоа го замени со златен.

После кратко танцување, ѕвездата ја изведе и незаборавната „Whenever, Wherever“, како и синглот на Карди Би „I Like It“.

Потоа, на 43-годишната пејачка ѝ се придружи и Џеј Ло. Ѕвездата го започна настапот со „Jenny from the Block“, а веднаш потоа ја изведе „Get Right“.

Џеј Ло носеше црн кожен комбинезон, кој го замени со сребрен додека ја изведуваше „Waiting for Tonight“. Џенифер ги почести присутните и со танц на шипка, а потоа, заедно со Џеј Балвин, танцуваше на ремикс од „Love Don’t Cost a Thing“.

Лопез ја изведе и „Mi Gente“, но и безвременската „On the Floor“.

Можеби најинтересниот момент беше кога на сцената ѝ се придружи и нејзината 11-годишна ќерка Еме.

Додека Еме ја изведуваше „Let’s Get Loud“, Шакира ги покажа тапанарските способности, а Џеј Ло се појави со огромно знаме на Порторико направено од пердуви.

Еме ја испеа и „Born in the U.S.A.“ на Брус Спрингстин, пред Шакира и Џеј Ло да ја изведат „Let’s Get Loud“.

Дуото го изведе и хитот на Шакира „Waka Waka“ и го завршија спектакуларниот настап.

Шакира и Џенифер Лопез на Super Bowl:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ријана, Луисана Лопилато и уште 6 познати личности кои добија бебиња во 2022 година Се чини дека речиси секоја славна двојка беше фокусирана на проширување на своет...
По обвинувањата за силување, освои една од најубавите жени на светот: Која е девојката на Чак Бас од... Поранешната Мис тинејџерка на светот, Ејми Џексон скоро две години е во врска со...
Лудата врска на Џеј Ло и Пи Диди: Ја уапсија заради него, исчезнувал и го барала по хотелски соби Заради него Џеј Ло беше уапсена, но му прости и му беше поддршка, тој ѝ помогна ...
Додека Марк Ентони прави свадба Џеј Ло се шета низ Лос Анџелес + Зошто на пејачката не ѝ се допаѓа н... Поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони стапи во брак со 23-годишната Мис Унив...
Не дозволува стјуардеси во авионите, го контролира што јаде, па тој се крие со бургери – Како Џеј Ло... Џеј Ло има строги правила за Бен. Тој не смее да претерува со крофните и бургери...
Шакира 11 години одбиваше да стапи во брак со Жерар Пике, а сега Клара Чиа ја планира свадбата: „Тие... Не згаснува интересот во шпанските медиуми за разделбата меѓу познатата колумбис...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg