Кијану Ривс со најдобрата партнерка на Оскарите - светот е воодушевен од изборот


Кијану Ривс со најдобрата партнерка на Оскарите - светот е воодушевен од изборот

Ѕвездата на Матрикс, Кијану Ривс, на Оскарите 2020 се појави со својата мајка Патриша Тејлор. Таа му беше партнерка за вечерта и заедно пристигнаа на црвениот тепих.

kijanu-rivs-so-najdobrata-partnerka-na-oskarite-svetot-e-vooduseven-od-izborot-01-1.jpg

Иако Ривс немаше ниту една номинација вечерта, тој повторно ги освои срцата на неговите обожаватели кои беа воодушевени од неговиот избор за партнерка вечерта.

Иако, последно во јавноста се зборуваше за неговата врска со Александра Грант, Кијану сепак реши на Оскарите да се појави со мајка си.

Ова се само дел од реакциите на социјалните мрежи:

https://twitter.com/keanusre/status/1226666186789785600?s=20

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невозвратена љубов: Ѕвезди кои добиле „корпа“ од други ѕвезди Постои ли жена што може да му одолее на Џорџ Клуни? Да. Нејзиното име е Ева Лонг...
Како Кијану Ривс и Лиам Нисон ги изгубија саканите и зошто не се оженија никогаш потоа? Двајцата актери ја имале својата голема љубов во животот, која за жал завршила т...
Познати фаци кои се во ужасни односи со родителите Која ѕвезда го обвини таткото за микрочипирање на мозокот? На кого родителите му...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава