Кори има 39, Крис Џенер 64 години и се лудо вљубени - романсата на двојката низ фотки


Кори има 39, Крис Џенер 64 години и се лудо вљубени - романсата на двојката низ фотки

64-годишната Крис Џенер е во врска со 39-годишниот Кори Гембл уште од 2014-та. А, огромната возрасна разлика, изгледа воопшто не им пречи.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-01.jpg

Крис има репутација на жена која сака да се забавува, додека Кори го бие глас дека повеќе ужива во домашна атмосфера.

Но секојпат кога Крис управува со империјата Кардашијан или присуствува на најгламурозната забава, Кори е покрај неа.

Јавноста долго време ја очекува свадбата на овој пар, но дали ќе се венчаат или не, изгледа не им прави голема разлика, бидејќи љубовта помеѓу нив секако постои.

Следниве фотографии го докажуваат тоа:

Прегратки за 60-тиот роденден

Пред 4 години, Крис наполни 60 години, а роденденот не помина без огромна забава.

На забавата, се разбира, присуствуваше и Кори, кој со прегратки ја покажуваше неговата љубов кон Крис.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-02.jpg

Слика вредна илјада зборови

Оваа фотографија одлично ја прикажува врската на Кори и Крис.

Двајцата постојано ја покажуваат нивната наклонетост, а насмевката на Крис навистина кажува сè.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-03.jpg

Кори е дел од семејството

Оваа фотографија е направена кога Ким и Кортни решија да волонтираат. На настанот присуствуваа и Крис и Кори кои ја покажаа нивната поддршка.

Кори дефинитивно веќе е дел од семејството.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-04.jpg

Суптилен допир

На оваа фотографија Кори суптилно ја допира Крис, а таа навистина изгледа вљубено.

Ваквите моменти не се реткост за нив двајцата.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-05.jpg

Сладок бакнеж

Селфи манијата ги зафати сите, па дури и Крис и Кори. На оваа фотографија се гледа како Кори се обидува да направи селфи додека ја бакнува Крис.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-06.jpg

Поддршка

Многумина велат дека Кори е грижлива и внимателна личност.

На оваа фотографија тој ја држи Крис за половината, со тоа кажувајќи ѝ дека е овде за неа.

И повторно, нејзината насмевка кажува сè.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-07.jpg

Повторно со семејството

Кори се придружил на фотографијата на Крис со Кајли и Сторми, на венчавката на Џастин Бибер.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-08.jpg

Целото внимание врз Крис

Кори секогаш ја покажува неговата љубов кон Крис, но секојпат со доза почит.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-09.jpg

Говорот на телото кажува многу

Насмевката на Кори и опуштеноста на Крис покажуваат колку им е убаво кога се заедно.

Знаевте ли дека тие се запознале на 40-тиот роденден на дизајнерот Рикардо Тиши во 2014-та?

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-10.jpg

Заедничко забавување

Веќе напоменавме дека Крис сака да се забавува, а Кори да се релаксира. Сепак, кога Крис сака да се забавува, Кори никогаш не ја остава сама.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-11.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Семејството на Стив Џобс одмора на луксузна јахта во Италија Лорин Џобс, вдовицата на Стив Џобс, заедно со нивните две ќерки Ерин и Ив, денов...
Семејството Клуни на одмор: Џорџ и Амал со близнаците во Италија (фото) Џорџ и Амал Клуни се среќни родители на близнаци и секогаш успеваат да најдат вр...
Сака 7 деца, Ким не смее да зборува со телохранител: Како е да се биде во брак со Канје Вест? Додека сите мислиме дека Ким е таа која ги диктира правилата, сепак и Канје има ...

Спонзорирани линкови: