Опра Винфри на 9 години: Ѕвезди кои преживеале сексуално насилство во детството


Опра Винфри на 9 години: Ѕвезди кои преживеале сексуално насилство во детството

Памела Андерсон на 12 години била силувана од 25-годишен другар на брат ѝ, а на 15 години од група од 6 момци, меѓу кои нејзиното тогашно момче.

opra-vinfri-na-9-godini-dzvezdi-koi-prezhiveale-seksualno-nasilstvo-vo-detstvoto-01.jpg

За жал, милиони деца низ светот се жртви на сексуално насилство. Во име на тоа нивните предатори да не минат неказнето и децата да зборуваат отворено за злоупотребата, некои ѕвезди ги открија своите потресни искуства.

Ѕвезди што биле сексуално злоупотребени како деца:

Опра Винфри на 9 години

Била родена во семејство на хигиеничарка и бербер и ретко ги гледала своите родители. Првите 6 години од животот ги минала со баба ѝ на село, каде била казнувана со ќотек за секоја грешка.

Потоа мајка ѝ покажала интерес за неа и ја земала со себе, но Опра на 9-годишна возраст била силувана од нејзин братучед, а за да ја убеди да не зборува за тоа ѝ купил сладолед. Потоа, злоупотребите доаѓале од браќа, нивни пријатели, а дури и нејзиниот чичко.

На 13 години таа забременила, не знаела кој е таткото и сакала да се самоубие пиејќи апчиња. Колку и да звучи лошо, ѝ олеснило што бебето умрело веднаш по раѓањето.

По породувањето таа заминала кај татко ѝ, а тој сторил сѐ што е во негова моќ за Опра да закрепне и да оди на факултет.

opra-vinfri-na-9-godini-dzvezdi-koi-prezhiveale-seksualno-nasilstvo-vo-detstvoto-02.jpg

Миси Елиот на 8 години

Уште како дете татко ѝ ја тепал неа и мајка ѝ, а еднаш дури им извадил и пиштол, а на 8 години нејзин 16-годишен братучед почнал да ја силува.

Во очај, Миси им испраќала писма на своите идоли Мајкл и Џенет Џенксон да ѝ помогнат и да ја земат од нејзината куќа.

Кога Миси имала 13 години мајка ѝ собрала храброст и двете избегале, но со години живееле во константен страв дека татко ѝ ќе ги најде и ќе ги убие.

opra-vinfri-na-9-godini-dzvezdi-koi-prezhiveale-seksualno-nasilstvo-vo-detstvoto-03.jpg

Тим Рот во детството бил злоупотребен од дедо му

Во текот на детството актерот Тим Рот неколку години бил силуван од неговиот дедо, од таткова страна. Дури и таткото на актерот станал жртва.

Тим со години живее со своите демони, но вели дека себеси се гледа како борец, а не како жртва.

opra-vinfri-na-9-godini-dzvezdi-koi-prezhiveale-seksualno-nasilstvo-vo-detstvoto-04.jpg

Квин Латифа на 9 години

Таа 30 години ја криела болката од силувањето од страна на бебиситерот што ја чувал додека нејзините родители не биле дома. Се чувствувала засрамено и не им кажала дури ниту на родителите што доживеала на 9-годишна возраст.

Сега, се кае што не зборувала јавно и криминалецот минал неказнето.

opra-vinfri-na-9-godini-dzvezdi-koi-prezhiveale-seksualno-nasilstvo-vo-detstvoto-05.jpg

Уште 4 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 ѕвезди со мани во изгледот, од кои не се срамат воопшто Парис Хилтон има „мрзливо око“, Хоакин Феникс зајачка уста, а Дензел Вашингтон к...
Ѕвезди кои во 2017 целосно го променија својот изглед Секоја девојка знае дека промената на фризурата може многу да допринесе за целос...
Ѕвезди кои со промена на еден детаљ кај себе се разубавеа Од несоодветни мустаќи до лоши шишки, овие ѕвезди го тргнаа детаљот што им ја кр...

Најчитани неделава