Стан од 2,5 милиони евра, скандал за педофилија: Бака Прасе (23) - најпознатиот српски Јутубер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Стан од 2,5 милиони евра, скандал за педофилија: Бака Прасе (23) - најпознатиот српски Јутубер

Најпознатиот српски Јутубер се најде среде скандал со педофилија и наводно му се заканува дури и затвор, но Бака Прасе вели дека сето тоа е клевета и планира да поднесе тужби.

stan-od-2-5-milioni-evra-skandal-za-pedofilija-baka-prase-23-najpoznatiot-srpski-jutuber-01.jpg

Богдан Илиќ е 23-годишно момче од Србија кое стана еден од најпознатите Јутубери во оваа држава, па и во регионот.

Тој има повеќе од еден милион следбеници на Инстаграм, a 1.8 милиони на Јутуб.

Вели дека месечно заработува повеќе од 115.000 евра од реклами на своите канали, а лансираше и своја модна линија.

Неодамна од својата заработувачка почна да живее во изнајмен стан од 2.5 милиони евра со џакузи, сауна и низа други луксузи.

Иако многупати е дрзок и ги прави работите на негов начин за што многумина го обвинуваат, сепак тој за своите години успеа неверојатно брзо да стекне огромна популарност, а и со заработувачката да надмине многу свои колеги. 

Но, периодов тој е актуелен во српските медиуми со скандалот за педофилија. Протекоа негови наводни преписки со малолетни девојчиња, од кои една 14-годишна, како и информации дека имал секс со девојки од 14 и 16 години. Наводно ги терал да му праќаат разголени фотографии и ги канел во својот стан.

Некои сметаат дека ова е сценарио на неговите хејтери, додека други тврдат дека заслужува казна затвор. Бака Прасе вели дека ќе поднесе тужби против тие што го клеветат лажно.

Видеaта во кои Бака Прасе говори за скандалот, а ја изреволтираа јавноста:

Неговиот нов изнајмен стан:

Фотки од Бака Прасе:

https://www.instagram.com/p/CCWTYUuj2I0/

https://www.instagram.com/p/CCJUatYDLaZ/

https://www.instagram.com/p/CANwFB0Dlp2/

https://www.instagram.com/p/B_DDytJD9Iq/

https://www.instagram.com/p/B8o0v2sgD1R/

На следната страна реакциите на Твитерџиите на скандалозното однесување на Бака Прасе...Би можело да ве интересира:

Разголена танчарка во бар: 16 невидени фотки од Лејди Гага пред да стане славна Таа отсекогаш била скандалозна со стајлинзите и однесувањето, дури и во времето ...
Познати дами кои станале мајки на млади години Иако многу дами од светот на шоу-бизнисот ја ставаат кариерата на прво место, а ...
Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики? Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...

Најчитани неделава