Актери на кои им се предвидуваше блескава кариера, но останаа запомнети по само една улога
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Актери на кои им се предвидуваше блескава кариера, но останаа запомнети по само една улога

Знаевте ли дека секоја година, во Холивуд се снимаат над 500 филмови од сите жанрови?

akteri-na-koi-im-se-predviduvashe-bleskava-kariera-no-koi-ostanaa-zapomneti-po-samo-edna-uloga-01.jpg

Некои од нив заработуваат милиони, додека другите не ни успеваат да добијат проекција во кино. Истото се случува и со актерите – некои стануваат ѕвезди, но некои остануваат запомнети по само една улога.

Во продолжение погледнете ги актерите и актерките кои се нашле во оваа положба:

Џенифер Кулиџ е најпозната по улогата во American Pie, каде што ја глуми мајката на Стифлер. Таа уште работи како актерка, но не добива главни улоги.

На 27 години, Џенифер Греј ја имаше главната улога во Dirty Dancing, за која заработи и номинација за Златен Глобус. Но, ова беше врвот на нејзината кариера и таа никогаш не го повтори успехот.

akteri-na-koi-im-se-predviduvashe-bleskava-kariera-no-koi-ostanaa-zapomneti-po-samo-edna-uloga-03.jpg

Елизабет Беркли остана запомнета по улогата во Showgirls – филм кој беше доста критикуван. Елизабет си заработи Златна малина за улогата и иако филмот стана класика со текот на времето, актерката никогаш не виде успех.

akteri-na-koi-im-se-predviduvashe-bleskava-kariera-no-koi-ostanaa-zapomneti-po-samo-edna-uloga-04.jpg

Филмот Alien ја направи Сигурни Вивер една од најпознатите актерки, па дури и донесе и номинација за Оскар. Иако актерката се има појавено во многу филмови, сите ја помнат како Елен Рипли.

akteri-na-koi-im-se-predviduvashe-bleskava-kariera-no-koi-ostanaa-zapomneti-po-samo-edna-uloga-05.jpg

Роуан Аткинсон го насмеа целиот свет со неговиот препознатлив лик. Иако тој има уште неколку интересни улоги, изгледа за јавноста засекогаш ќе биде Мистер Бин.

akteri-na-koi-im-se-predviduvashe-bleskava-kariera-no-koi-ostanaa-zapomneti-po-samo-edna-uloga-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Актерката што ја глумеше Касандра денес има 45 години и се бори против тумори Кога се гледаше „Касандра“ улиците беа празни и тоа не само во Македонија, туку ...
Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костарика (фото) Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...
Ким и Канје станаа родители по четврти пат – добија дете од сурогат мајка Во шоуто на Елен, Кортни ја откри веста дека сурогат мајката на Ким заминала на ...

Најчитани неделава