„Твојата љубов и живот ќе бидат запомнети“ - Сопругата на Џон Траволта почина од рак на града на 57 години


„Твојата љубов и живот ќе бидат запомнети“ - Сопругата на Џон Траволта почина од рак на града на 57 години

По 29 години брак Џон Траволта ја изгуби својата сопруга со која имаа 3 деца од кое едното им почина на 16-годишна возраст во 2009-та.

soprugata-na-djon-travolta-pochina-od-rak-na-grada-na-57-godishna-vozrast-01.jpg

Џон Траволта (66) ја потврди веста дека неговата сопруга Кели Престон почина на 57-годишна возраст од рак на града. Парот беше во брак 29 години.

Со актерката и модел ги имаат децата Ела (20) и Бенџамин (9), а го имаа и синот Џет кој почина во 2009 година на 16-годишна возраст.

soprugata-na-djon-travolta-pochina-od-rak-na-grada-na-57-godishna-vozrast-02.jpg

Ела и Бенџамин за Кели ги имаат само најубавите зборови и ја нарекуваат храбра, силна, убава и сакана жена.

„Навистина ми е тешко да ве информирам дека мојата убава жена Кели ја изгуби нејзината 2-годишна битка со ракот на града. Таа се бореше храбро со љубов и поддршка од многумина. Нејзината љубов и живот ќе останат запаметени“, се огласи Траволта.

soprugata-na-djon-travolta-pochina-od-rak-na-grada-na-57-godishna-vozrast-04.jpg

Инаку, Џон и Кели се приврзаници на црквата на скиентологијата, а Траволта ги замоли сите на семејството да му дадат време и простор за да закрепнат.

soprugata-na-djon-travolta-pochina-od-rak-na-grada-na-57-godishna-vozrast-06.jpg

soprugata-na-djon-travolta-pochina-od-rak-na-grada-na-57-godishna-vozrast-05.jpg

soprugata-na-djon-travolta-pochina-od-rak-na-grada-na-57-godishna-vozrast-03.jpg

На следната страна фотки од семејството и убавата Кели...Би можело да ве интересира:

Џон Бон Џови и уште 5 ѕвезди кои одбраа да живеат во мали и тивки градови Тие не ја сакаат вревата на Лос Анџелес, сакаат мирен живот на големи имоти во м...
„Сам ќе бидам посреќен“ - Џон Леџенд неуспешно пробал да ѝ раскине на Криси Тајген Џон Леџенд и Криси Тајген се често пример за среќен и заљубен пар за чиј однос м...
Џон Леџенд даде 10$ на бездомник, Криси ги храни децата со тон бонбони – Што прави парот периодов? Пред неколку дена си купија куќа од 5 милиони долари во Лос Анџелес, Џон Леџенд ...

Најчитани неделава