Уште една Македонка победи и освои ерген во австралиско реално шоу - која е Ирена Србиновска?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Уште една Македонка победи и освои ерген во австралиско реално шоу - која е Ирена Србиновска?

Таа е природна, скромна, работи како медицинска сестра, потекнува од Битола, а живее во Мелбурн... Сега ужива во љубовта со „најпосакуваниот ерген“.

ushte-edna-makedonka-pobedi-i-osvoi-ergen-vo-avstralisko-realno-shou-koja-e-irena-srbinovska-01.jpg

По Снежана Маркоски која победи на австралиското реално шоу „The Bachelor 2015“, го освои најпосакуваниот ерген и стапи во брак со него, сега уште една Македонка од Австралија се прослави на овој начин.

Ирена Србиновска (31) победи во шоуто „The Bachelor 2020“ и го освои срцето на Локи Гилберт, кој од сите девојки ја избра токму неа за своја партнерка.

Сега, по завршувањето на шоуто, тие уживаат во врската, кампуваат во природа и прикачуваат фотки на Инстаграм од заедничките мигови.

View this post on Instagram

Missed this big guy 🥰 @thebachelorau

A post shared by Irena 🌹 (@irena_srbinovska) on

View this post on Instagram

Finally got this guy all to myself @locklangilbert ❤️

A post shared by Irena 🌹 (@irena_srbinovska) on

View this post on Instagram

Very happy campers 🏕 @thebachelorau 🥰

A post shared by Irena 🌹 (@irena_srbinovska) on

Која е Ирена Србиновска?

По потекло е од Битола, но живее во Мелбурн.

Обожава да патува.

Работи како медицинска сестра, но и покрај бескрајните смени вели дека си ја обожава својата хумана и инспиративна работа.

Не јаде глутен, храната ѝ е базирана на растенија и вели дека поради тоа чувствува дека има толку многу енергија.

Обожава да вежба, особено на отворено.

View this post on Instagram

Escape ⛰

A post shared by Irena 🌹 (@irena_srbinovska) on

Порано страдала од анорексија.

Отворено кажува дека сака семејство со Локи Гилберт.

Има две кучиња од расата златен ретривер, кои ги обожава.

View this post on Instagram

My big boy #goldenretriever

A post shared by Irena 🌹 (@irena_srbinovska) on

На следната страна уште фотки од парот...Би можело да ве интересира:

10 трикови со кои Меган Маркл гo маѓепса принцот Хари и сите околу себе Сега го одведе принцот Хари на другиот крај од светот, но кога стана дел од брит...
Славни парови на кои реално шоу им го уништи бракот Интимата на ѕвездите отсекогаш ја скокоткала јавноста. Со внесување на камерите ...
Најубавите изјави на Џорџ Клуни за неговата сопруга Амал Вчера ја прославија втората годишнина од брак, а во 2014-та најголемо изненадува...

Најчитани неделава