Богатство од 1.7 милиони евра, ТикТок ѕвезда: Што прави денес Миа Калифа, откако се покаја за кариерата во порно индустријата?


Богатство од 1.7 милиони евра, ТикТок ѕвезда: Што прави денес Миа Калифа, откако се покаја за кариерата во порно индустријата?

И покрај славата што ја стекна со кратката порно кариера, Миа се кае за тоа години подоцна. Како изгледа и што прави денес?

bogatstvo-od-1-7-milioni-evra-tiktok-dzvezda-shto-pravi-denes-mia-kalifa-otkako-se-pokaja-za-karierata-vo-porno-industrijata-01.jpg

Миа Калифа е пензионирана порно актерка, која вели дека се кае за својата одлука да влезе во индустријата на филмови за возрасни.

Таа сега стана ѕвезда на TikTok со повеќе од 12 милиони следбеници.

bogatstvo-od-1-7-milioni-evra-tiktok-dzvezda-shto-pravi-denes-mia-kalifa-otkako-se-pokaja-za-karierata-vo-porno-industrijata-06.jpg

Постојано се труди да го поправи својот имиџ и да ги остави зад себе 3-те месеци минати во порно индустријата, во кои заработила околу 10.000 евра. Миа ѝ покрај тоа што престанала да снима, нејзините видеа се барани и гледани и години потоа, а таа постојано добива закани по живот, пораки полни омраза и дискриминација и вели дека парите што ги заработила не вредат за сето лошо што ѝ се случило потоа.

bogatstvo-od-1-7-milioni-evra-tiktok-dzvezda-shto-pravi-denes-mia-kalifa-otkako-se-pokaja-za-karierata-vo-porno-industrijata-07.jpg

Таа е една од најомразените личности во нејзината родна земја Либан.

bogatstvo-od-1-7-milioni-evra-tiktok-dzvezda-shto-pravi-denes-mia-kalifa-otkako-se-pokaja-za-karierata-vo-porno-industrijata-02.jpg

Денес, има богатство од околу 1.7 милиони евра и свршена е со шведскиот готвач Роберт Сандберг, со кого планираат свадба по смирувањето на пандемијата.

bogatstvo-od-1-7-milioni-evra-tiktok-dzvezda-shto-pravi-denes-mia-kalifa-otkako-se-pokaja-za-karierata-vo-porno-industrijata-04.jpg

bogatstvo-od-1-7-milioni-evra-tiktok-dzvezda-shto-pravi-denes-mia-kalifa-otkako-se-pokaja-za-karierata-vo-porno-industrijata-05.jpg

Прочитајте и 14 факти за Миа Калифа, пензионираната порно актерка која неодамна се сврши

Дел од нејзините TikTok видеа:

@miakhalifa

bless him for agreeing to stand there with no further explanation as to why.

♬ Yiken - Priceless Da ROC

@miakhalifa

For legal reasons, it’s my asthma inhaler.

♬ Watermelon Sugar - Harry Styles

@miakhalifa

President if the Uppercase P’s committee @heyjennalee 😭🥞

♬ Shawty got the flatty - Banned at 80k🤦🏾‍♂️

На следната страна нови Инстаграм фотки од Миа Калифа...Би можело да ве интересира:

Што прави Шакира за да изгледа толку добро на 40 години? Се чини дека славната пејачка од Колумбија, Шакира, го пронашла еликсирот на мла...
Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...
30 актерки под 30 години кои ја освоија 2016-та година Кој вели дека искуството доаѓа со годините? Овие 30 млади дами се одличен доказ ...

Најчитани неделава