Скандал на Евровизија: Победниците од Италија обвинети за консумирање на дрога во бекстејџот + нивната реакција


Скандал на Евровизија: Победниците од Италија обвинети за консумирање на дрога во бекстејџот + нивната реакција

Социјалните мрежи се преполни со осудувачки коментари и луѓето сакаат да му се одзеде победата на италијанскиот бенд Måneskin поради наводното консумирање на дрога во зелената соба, уловено на камера.

skandal-na-evrovizija-pobednicite-od-italija-obvineti-za-konsumiranje-na-droga-vo-bekstejdjot-nivnata-reakcija-01.jpg

Италијанскиот бенд Måneskin триумфираше на Евровизија 2021 година. Со 524 поени од жири и публика тие ѝ ја донесоа победата на својата земја.

Но, по победата на социјалните мрежи почна да кружи скриншот од преносот во живот од бекстејџот во Евровизија на кој изгледа како водечкиот вокал да консумира дрога.

skandal-na-evrovizija-pobednicite-od-italija-obvineti-za-konsumiranje-na-droga-vo-bekstejdjot-nivnata-reakcija-02.jpgФото: BBC

Бендот се огласи по гласините дека се случувало такво нешто во зелената соба.

22-годишниот водач на групата Дамиано Давид на прес конференцијата по Евровизија изјави: „Јас не користам дрога. Томас од бендот скрши чаша со неговата нога, па му помагав да го среди хаосот. Не користам кокаин, престанете да го кажувате тоа“.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZMNaqxDkPY

Фотки од бендот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дрога од 13 години, затвор, прерана смрт – трагедиите на децата на ѕвездите Синот на Мајкл Даглас станал зависник од дрога уште на 13-годишна возраст, синот...
„Лошото момче“ од Евровизија ја размрда Европа: Бившите девојки и скандалите на Дамиано Давид (22) о... Скандалозен, но едновремено магичен за многу припаднички на спротивниот пол. Кој...
4 лекции што ги научивме од Евровизија 2019 По Евровизија 2019 луѓето знаат каде на мапата се наоѓа Македонија, но што друго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg