Сакале да ја абортираат првата ќерка, Ким барала да го сместат во институција – Како се распадна бракот меѓу Ким и Канје?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Сакале да ја абортираат првата ќерка, Ким барала да го сместат во институција – Како се распадна бракот меѓу Ким и Канје?

„Ја засрамив сопругата така што објавив информации за нашето семејство“ – вака раперот Канје Вест ги коментира настаните што доведоа до разводот со Ким Кардашијан, откако тој јавно објави дека размислувале да ја абортираат Норт (9), а Ким сакала да го смести во институција.

sakale-da-ja-abortiraat-prvata-kjerka-a-kim-barala-da-go-smestat-vo-institucija-kako-se-raspadna-brakot-megju-kim-i-kanje-01.jpg

Ким Кардашијан (41) деновиве покажува дека е среќно вљубена во своето 13 години помладо момче Пит Дејвидсон, а нејзиниот поранешен сопруг Канје Вест (44) отворено побара да се смират и да го зачуваат бракот.

„Направив грешки. Јавно направив работи што не се прифатливи за кој било сопруг, но денес, не знам зошто, не знаев дека ќе имам прилика да говорам јавно, но тука сум за да го променам наративот.

Постојано мислам на тоа како повторно да си го обединам семејството и како да ја излекувам болката што им ја нанесов. Во целост преземам одговорност за моите постапки“ – рече тој.

Ким и Канје беа заедно од 2012-та година, а на почетокот на оваа година (2021) медиумите пишуваа дека Ким поднела документи за развод со раперот.

Како започна нивната врска и кои беа причините поради кои се распадна нивниот брак?

Ким и Канје се запознале во 2002-ра година на снимањето на песната на нејзината другарка Бренди. Раперот призна дека се вљубил на прв поглед во неговата идна сопруга.

sakale-da-ja-abortiraat-prvata-kjerka-a-kim-barala-da-go-smestat-vo-institucija-kako-se-raspadna-brakot-megju-kim-i-kanje-02.jpg

Во периодот кога се запознале Ким била во брак со Дејмон Томас. За потсетување, Ким и Дејмон беа во брак од 2000-та до 2004-та година, а се разведоа затоа што Ким тврдеше дека тој бил насилен, а Томас од друга страна ја обвини за неверство.

sakale-da-ja-abortiraat-prvata-kjerka-a-kim-barala-da-go-smestat-vo-institucija-kako-se-raspadna-brakot-megju-kim-i-kanje-03.jpg

Во 2009-та година Канје напиша песна за Ким Кардашијан насловена Knock You Down, во која тој јавно призна дека сонува за неа и дека таа треба веднаш да му раскине на нејзиното момче.

Канје за првпат се појави во реалното шоу Keeping Up with the Kardashians во 2010-та година. Воедно ова е периодот кога тие почнале повеќе да комуницираат.

sakale-da-ja-abortiraat-prvata-kjerka-a-kim-barala-da-go-smestat-vo-institucija-kako-se-raspadna-brakot-megju-kim-i-kanje-04.jpg

Во 2011-та година Ким стапи во брак со НБА кошаркарот Крис Хемфрис. Овој брак е еден од најкратките бракови на познатите личности и траеше само 72 дена.

sakale-da-ja-abortiraat-prvata-kjerka-a-kim-barala-da-go-smestat-vo-institucija-kako-se-raspadna-brakot-megju-kim-i-kanje-06.jpg

Наводно, пред да стапи во брак со Крис, Канје ѝ праќал фотографии со остарени НБА ѕвезди за да ја разубеди да не се омажи за него и ѝ велел: „Види како ќе изгледа твојата иднина“.

sakale-da-ja-abortiraat-prvata-kjerka-a-kim-barala-da-go-smestat-vo-institucija-kako-se-raspadna-brakot-megju-kim-i-kanje-07.jpg

Во 2012-та година во песната Cold, Канје призна дека е вљубен во Ким. По ова Ким и Канје почнаа заедно да се појавуваат на настани и официјално ја потврдија својата врска.

Уште неколку интересни факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Канје Вест (44) си „фати“ 22-годишна девојка - заедно беа на кошаркарски меч, по скандалите (фото) Канје си „фати“ впечатлива убавица со полни усни, иако изјавуваше дека не прифаќ...
Само Ким Кардашијан може да изгледа вака секси кога учи право (фото) Дали Ким на 40 години може да ја добие титулата „најсекси студентка“? Таа мами в...
Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костарика (фото) Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg