Кендал и Жизел на врвот – кои 10 манекенки заработиле најмногу пари во 2021? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Кендал и Жизел на врвот – кои 10 манекенки заработиле најмногу пари во 2021? (фото)

Мажите воздивнуваат по нив, девојките сакаат да бидат како нив. Тие го вртат светот, а огромни суми на пари се „вртат“ на нивните банкарски сметки.

Koi-10-menekenki-zarabotile-najmnogu-pari-vo-2021-01.jpg

И покрај пандемијата и намалениот број на ревии, овие девојки очигледно имале работа.

Светски познати брендови, многу кампањи, гостувања, насловни страници, но и сопствени бизниси… топ моделите се многу повеќе отколку „обични“ манекенки на писта.

Ова се 10 најбогати менекенки за 2021 година:

Кендал Џенер – 40 милиони долари

Жизел Бундшен – 40 милиони долари

Криси Тајген – 39 милиони долари

Роузи Хантингтон Вајтли – 32 милиони долари

Адриана Лима – 31 милиони долари

Кара Делевињ – 31 милиони долари

Џиџи Хадид – 19 милиони долари

Бела Хадид – 19 милиони долари

Џоан Смолс – 19 милиони долари

Лиу Вен – 18 милиони долари

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Инстаграм vs. Реалност: Кендал Џенер и Хејли Бибер во полу-танга бикини на oдмор во Мексико Тие се супермодели и изгледаат одлично, но дефинитивно има разлика помеѓу папара...
Познати дами кои имаат мали гради и се горди на нив И додека девојки од цел свет, за жал, се оперираат за да имаат бујно деколте как...
Кендал Џенер со другарките на Миконос (фото) Како и многу други ѕвезди, и Кендал летово не пропушти прилика да се сонча и да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg