Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Криси Тајген, откако трагично го загуби синот во спонтан абортус: „Почнав со нов циклус ин-витро оплодување“

Една година откако трагично го загуби бебето по спонтан абортус манекенката Криси Тајген објави на социјалните мрежи дека ќе се обиде да стане мајка по третпат со помош на аистирано оплодување. Таа ги замоли следбениците да не ја прашуваат дали е бремена.

krisi-tajgen-otkako-tragichno-go-zagubi-sinot-vo-spontan-abortus-pochnav-so-nov-ciklus-in-vitro-oploduvanje-01.jpg

Криси Тајген (36) и нејзиниот сопруг Џон Леџенд (43) веќе имаат две деца, но сакаат да го прошират семејството, па одлучиле да започнат со нов циклус на ин-витро оплодување.

Сепак, Криси има своја порака до нејзините следбеници на Инстаграм.

„Здраво, објавив веќе на Стори, но сакав да знаете дека сум длабоко навлезена во нов циклус на ин-витро оплодување со цел да сочувам колку е можно повеќе јајце-клетки, и се надевам дека ќе создадеме неколку силни, здрави ембриони.

Искрено, не ми пречат инјекциите… Тие прават да се чувствувам како лекар/аптекар…

Но, ми пречи подуеноста, па затоа ве молам да престанете да ме прашувате дали сум бремена, бидејќи иако знам дека тоа го говорите затоа што сте возбудени и имате најдобри намери, сепак не ми е убаво затоа што во моментов сум спротивно од бремена“ – напиша таа во објавата на Инстаграм.

Инаку, претходно, двете деца, Криси и Џон ги добија со помош на ин-витро метода за оплодување, а во октомври 2020-та година Криси имаше спонтан абортус во кој го загуби синот Џек.

krisi-tajgen-otkako-tragichno-go-zagubi-sinot-vo-spontan-abortus-pochnav-so-nov-ciklus-in-vitro-oploduvanje-03.jpg

Таа тогаш објави серија потресни фотографии од болницата до кои со тага и неверување соопшти дека го загубиле детето.

krisi-tajgen-otkako-tragichno-go-zagubi-sinot-vo-spontan-abortus-pochnav-so-nov-ciklus-in-vitro-oploduvanje-02.jpg

Криси и Џон подоцна го одбележаа денот кога нивниот нероден син требаше да се роди. На рацете носат алки со имињата на нивните две деца Луна Симон (5) и Мајлс Теодор (3), но и со името на синот Џек.

Како што вели Криси, ако овојпат процедурата биде успешна, таа веднаш тоа ќе го објави на социјалните мрежи.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојк... На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати маж...
Бритни Спирс, Пинк – Кои познати дами ги запросија нивните партнери? Во 2005 година, Пинк го запроси нејзиниот сопруг Кари Харт на трка, а една годин...
На 90 години позира гламурозно, Елвис го нарече „аматер во кревет“ – Која е скандалозната холивудска... Холивудската актерка Рита Морено на 90 години направи фотосесија и покажа дека с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg