Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Има биполарно растројство, заради зависноста од дроги не смеел да го гледа синот - Факти за Жан Клод Ван Дам

Со години бил зависник од дрога, јавно призна дека ја изневерил сопругата со Кајли Миног, а тврди дека имал и приватна борба со Владимир Путин – факти за Жан Клод Ван Дам.

ima-bipolarno-rastrojstvo-se-zhenel-petpati-za-chetiri-zheni-fakti-za-zhan-klod-van-dam-01.jpg

Жан Клод Ван Дам (61) отсекогаш бил миленик кај публиката која сака да гледа добра акција на филмското платно, а неговата животна приказна е интересна за многумина.

Тој е типичен пример за имигрант кој со големи соништа стапнал на американското копно и успеал да изгради успешна филмска кариера, но тоа не се однесува и на неговиот приватен живот.

Погледнете повеќе интересни факти за него:

Жан Клод Ван Дам е роден во Брисел (1960-та година), а почнал да се занимава со боречки вештини на 11 години.

ima-bipolarno-rastrojstvo-zaradi-zavisnosta-od-drogi-ne-smeel-da-go-gleda-sinot-fakti-za-zhan-klod-van-dam-02.jpg

На 12-годишна возраст почнал да тренира за Националниот Карате центар, а по 4 години почнал да се натпреварува за националниот тим сѐ до неговата 20-та година.

ima-bipolarno-rastrojstvo-zaradi-zavisnosta-od-drogi-ne-smeel-da-go-gleda-sinot-fakti-za-zhan-klod-van-dam-03.jpg

Интересно е дека покрај успешната кариера со боречките вештини паралелно на 16 години почнал да се занимава со класичен балет во период од пет години.

ima-bipolarno-rastrojstvo-zaradi-zavisnosta-od-drogi-ne-smeel-da-go-gleda-sinot-fakti-za-zhan-klod-van-dam-13.jpg

Познатиот актер во Лос Анџелес пристигнал во 1982-ра година без познавање на англискиот јазик и со неколку илјади долари во џебот.

ima-bipolarno-rastrojstvo-zaradi-zavisnosta-od-drogi-ne-smeel-da-go-gleda-sinot-fakti-za-zhan-klod-van-dam-24.jpg

Пред да се пробие како актер, паралелно земал часови по англиски јазик, а работел како таксист, келнер, инструктор по аеробик, а исто така почнал да работи и како обезбедување во барот што бил во сопственост на Чак Норис.

ima-bipolarno-rastrojstvo-zaradi-zavisnosta-od-drogi-ne-smeel-da-go-gleda-sinot-fakti-za-zhan-klod-van-dam-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дозвола за неверство, живеење во различни домови – 8 славни парови со нетрадиционални бракови Вил Смит и Џејда имаат отворен брак, а актерот вели дека иако не го препорачува ...
„Среќен сум што преживеав“ - Ештон Кучер не можел да слуша, гледа и оди заради ретко воспаление на к... Во епизода од шоуто на авантуристот Беар Грилс, Ештон Кучер откри дека пред окол...
Тревис побарал дозвола да се ожени со Кортни, на гробот на татко ѝ, не ѝ ги викнал децата – нови дет... Тревис Баркер побарал дозвола од Крис Џенер, но и од починатиот татко на Кортни ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg