Ромео Бекам позира со штикли и лакирани нокти, балканската публика критикува: „Татко ти Дејвид е алфа маж, а ти застануваш на штикли“

19-годишниот син на Дејвид и Викторија изгледа тргна по нивните стапки како модел за познати брендови, но ја разбранува јавноста во регионот со фотките на кои е во штикли и со лакирани нокти. Додека едни го поддржуваат изгледот, други не можат да сфатат како Дејвид го „одобрил“ ова.

romeo-bekam-pozira-so-shtikli-i-lakirani-nokti-balkanskata-publika-kritikuva-tatko-ti-dejvid-e-alfa-mazh-a-ti-zastanuvash-na-shtikli-01.jpg

Ромео Бекам има 19 години, но изгледа веќе знае што сака од животот, а дефинитивно ги следи чекорите на неговите родители, во поглед на љубовна приказна, фудбалска и манекенска кариера. 

Неодамна се дозна дека тој планира да ја запроси својата девојка Миа Реган и да создаде семејство, а ништо помалку амбициозен не е и на професионално поле.

Тој освен во спортот, навлезе и во водите на модната индустрија како модел, а деновиве посебно внимание привлече со моќната фотосесија за Yves Saint Laurent.

Есенската колекција за 2022 на брендот тој ја престави облечен во крзнени модни парчиња, во комбинација со чизми со висок сјај на висока потпетица.

Додека фановите на брендот беа воодушевени од модните изданија, балканската јавност има поделени мислења кога станува збор за стајлингот со лакирани нокти и штикли.

Дел од коментарите под објавите на српските медиуми: 

„Ќе те направи таков алфа маж како Дејвид, а ти ќе застанеш на штикли и ќе ги налакираш ноктите... Секоја чест на модата, но човече дај...“

romeo-bekam-pozira-so-shtikli-i-lakirani-nokti-balkanskata-publika-kritikuva-tatko-ti-dejvid-e-alfa-mazh-a-ti-zastanuvash-na-shtikli-03.jpg

„Ниту Ромео не е тоа што беше некогаш“

„Има ли жени на кои ова им е моќно? Ако има, вие сте жени со вкус и моќен дух“

„Водиме љубов. Тој штикли, јас штикли. Секси...“

romeo-bekam-pozira-so-shtikli-i-lakirani-nokti-balkanskata-publika-kritikuva-tatko-ti-dejvid-e-alfa-mazh-a-ti-zastanuvash-na-shtikli-02.jpg

„Јас не би носел, но не ми е јасно зошто маж не би можел да носи штикли, ако жена може да носи одела. Дали знаете дека првите штикли ги носеле мажи, односно војници, за да бидат постабилни на коњ? Ако вам не ви се допаѓа, не морате, а на кој му се допаѓа, нека ужива во тоа“

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...
Ирина Шајк и Бредли Купер разгореа гласини – шетаат фатени под рака како во старите времиња (фото) Бредли Купер и Ирина Шајк прошетаа низ Менхетн фатени под рака, а широката насме...
Тревис побарал дозвола да се ожени со Кортни, на гробот на татко ѝ, не ѝ ги викнал децата – нови дет... Тревис Баркер побарал дозвола од Крис Џенер, но и од починатиот татко на Кортни ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg