Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Го засени и Дејвид Бекам на Вимблдон – Која е убавата Морган Ридл и како го украде шоуто на трибините на тенискиот турнир? (фото)

„За време на целиот пренос Дејвид Бекам го покажаа само 4 пати, а Морган Ридл 87 пати“ – велат луѓето што го следеле телевизискиот пренос од мечот помеѓу Тејлор Фриц и Рафаел Надал на Вимблдон.

go-zaseni-i-dejvid-bekam-na-vimbldon-koja-e-ubavata-morgan-ridl-i-kako-go-ukrade-shouto-na-tribinite-na-teniskiot-turnir-foto-01.jpg

Девојката на американскиот тенисер Тејлор Фриц, моделот Морган Ридл успеа да го украде шоуто на Вимблдон.

Морган на трибините го поддржуваше својот сакан кој играше против Рафаел Надал, а за време на преносот на мечот таа успеа во целост да го украде вниманието.

go-zaseni-i-dejvid-bekam-na-vimbldon-koja-e-ubavata-morgan-ridl-i-kako-go-ukrade-shouto-na-tribinite-na-teniskiot-turnir-foto-06.jpg

Според многумина, вниманието на камерите било во толку голема мера свртено кон неа, што дури ниту Дејвид Бекам, кој на трибините беше со неговата мајка Сандра (73) не доби толку големо внимание.

go-zaseni-i-dejvid-bekam-na-vimbldon-koja-e-ubavata-morgan-ridl-i-kako-go-ukrade-shouto-na-tribinite-na-teniskiot-turnir-foto-03.jpg

„Го покажаа Дејвид Бекам само 4 пати, а Морган Ридл 87 пати, навистина е лудо“ – стои во една објава на Твитер.

Други пак, велат дека иако се свесни дека Рафа Надал е легенда, сепак навивале за Тејлор Фриц во надеж дека ќе имаат можност повеќепати да ја гледаат Морган на трибините.

go-zaseni-i-dejvid-bekam-na-vimbldon-koja-e-ubavata-morgan-ridl-i-kako-go-ukrade-shouto-na-tribinite-na-teniskiot-turnir-foto-05.jpg

Наводно, по појавувањето на Вимблдон, бројот на следбеници на Морган Ридл преку ноќ нагло пораснал, па така таа на Инстаграм во една вечер добила 30.000 нови следбеници, што се добри вести за неа, ако се земе предвид дека работи во главно како инфлуенсерка и заработува од објави.

go-zaseni-i-dejvid-bekam-na-vimbldon-koja-e-ubavata-morgan-ridl-i-kako-go-ukrade-shouto-na-tribinite-na-teniskiot-turnir-foto-07.jpg

Со Тејлор се во врска од 2020-тата година, а на трибините таа редовно го следи своето момче и навива за него.

go-zaseni-i-dejvid-bekam-na-vimbldon-koja-e-ubavata-morgan-ridl-i-kako-go-ukrade-shouto-na-tribinite-na-teniskiot-turnir-foto-09.jpg

Погледнете повеќе фотографии од неа во продолжение:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Адам Левин ја изневерувал бремената сопруга со 23-годишна девојка - сака да го крсти детето по неа, ... Адам Левин кој го чека третото дете со сопругата Бехати Принслу наводно имал афе...
Факти за ќерката на Елвис Присли, која почина на 54 години - трагично го загуби синот, гледала додек... Била присутна во моментот кога нејзиниот познат татко починал и тоа ѝ оставило о...
Кој е новиот дечко на бившата жена на Илон Маск, со која двапати се женеше и разведуваше? По Илон Маск (51), актерката Талула Рајли (36) е во врска со 32-годишниот актер ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg