„Сама си ризикуваше“ – Твитерџиите убедени дека Бен Афлек му се вратил на алкохолот по свадбата со Џеј Ло во Лас Вегас (фото)

По кратката разделба заради ангажмани Бен Афлек и Џеј Ло повторно се споија. Парот се бакнува страсно како никој да не ги гледа, а актерот е во видно неуредно издание, откако почнаа да се шират гласини дека тој повторно им се вратил на старите пороци и неговата нова сопруга го испратила во САД да побара помош.

ben-i-djej-lo-povtorno-zaedno-akterot-vidno-neureden-po-glasinite-deka-povtorno-ima-problemi-so-alkoholot-foto-01.jpg

Откако го поминаа заедно медениот месец со семејството во Париз, Бен Афлек (49) и Џенифер Лопез (52) се поделија на различни страни на одредено време. Според пишувањата во медиумите, славниот пар верувал дека со овој чекор ќе ја подобрат врската и бракот.

ben-i-djej-lo-povtorno-zaedno-akterot-vidno-neureden-po-glasinite-deka-povtorno-ima-problemi-so-alkoholot-foto-04.jpg

Според Hollywood Life двајцата актери одлучиле да се разделат неколку денови откако завршил нивниот месец во Европа и да се посветат на работните ангажмани.

Во тие неколку денови имавме можност да видиме дека Џеј Ло сними жешка фотосесија во Италија, каде позираше во костими за капење, a Бен се врати во Лос Анџелес.

ben-i-djej-lo-povtorno-zaedno-akterot-vidno-neureden-po-glasinite-deka-povtorno-ima-problemi-so-alkoholot-foto-03.jpg

Прочитајте и На Бен Афлек му се смачи од медениот месец - Фотки на кои актерот е во лошо расположение додека шета низ Париз

Сепак, дел од медиумите и корисниците на социјалните мрежи тврдат дека разделбата е заради тоа што актерот повторно им се вратил на старите пороци, односно на алкохолот и дека заради тоа морал да се врати во САД.

Според Marca, наводно Џеј Ло побарала од него да се врати во САД и да побара помош затоа што тој повторно има проблеми со алкохолот.

FYXicwUXwAAr22N.jpg

За време на нивниот меден месец во Париз на голем дел од фотографиите можеше да се забележи дека актерот е во лошо расположение и постојано уморен, а неговите фотографии од бродот каде што спие со отворена уста станаа хит-меме на Твитер.

„Веројатно бил пијан и се онесвестил“, „Зошто спие на стол кога има кревет зад него“ - стои во дел од коментарите под твитот.

Од друга страна, други ѝ честитаа на Џеј Ло затоа што собрала храброст да се омажи за Бен во Лас Вегас, градот што е познат по пиење алкохол и коцка – пороците со кои актерот се соочува со години.

„Ако тоа не е преземање ризик, не знам што е“ – стои во еден твит.

Сепак, по неколку дена разделеност, Бен и Џенифер се повторно заедно, а на фотографиите може да се забележи дека Бен повторно е во малку неуредно издание.

ben-i-djej-lo-povtorno-zaedno-akterot-vidno-neureden-po-glasinite-deka-povtorno-ima-problemi-so-alkoholot-foto-07.jpg

Инаку, за потсетување, актерот повеќепати досега бил на рехабилитација за откажување од алкохол, а се чинеше дека во последниот период добро се справува со борбата против пороците.

Сепак, се знае дека секојпат кога е под поголем медиумски притисок тој честопати им се враќа на старите пороци.

ben-i-djej-lo-povtorno-zaedno-akterot-vidno-neureden-po-glasinite-deka-povtorno-ima-problemi-so-alkoholot-foto-08.jpg

Таков беше случајот со улогата во филмот Batman, а минатата година дури и ја обвини поранешната сопруга Џенифер Гарнер за проблемот со алкохолот и рече дека се чувствувал заробен во бракот и заради тоа посегнал по алкохолот.

Сепак, засега ова се само шпекулации. 

ben-i-djej-lo-povtorno-zaedno-akterot-vidno-neureden-po-glasinite-deka-povtorno-ima-problemi-so-alkoholot-foto-05.jpg

ben-i-djej-lo-povtorno-zaedno-akterot-vidno-neureden-po-glasinite-deka-povtorno-ima-problemi-so-alkoholot-foto-06.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Има социјална анксиозност и панични напади, беше во врска со Џесика Бил – кој е Крис Еванс, најсекси... Двапати ја одбил улогата што го направи светски познат, вели дека едвај чека да ...
„Ми кажа дека ќе биде со мене до крај“ – Како Мајкл Џ. Фокс ја возвишува сопругата која 30 години му... „Знаев дека може да биде само полошо. Мојата дијагноза беше конечна, но не се зн...
Провалил во туѓ дом без облека под дејство на дрога, 2 пати беше во затвор – Мрачното минато на Робе... Поради зависноста од дрога, Роберт Дауни Џуниор беше уапсен безброј пати, двапат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg