Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Сара Џесика Паркер со загрижен израз на лицето шета во тренерки и кломпи, по ненадејната смрт на нејзиниот очув (фото)

Откако откри дека нејзиниот очув починал поради ненадејна болест, Сара Џесика Паркер беше забележана во Њујорк со загрижен израз на лицето и речиси постојано гледаше надолу, додека на неа имаше големи слушалки. 

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-01.jpg

Во четвртокот, 29-ти септември, Сара Џесика Паркер соопшти дека починал нејзиниот очув.

Набрзо потоа, 57-годишната актерка беше забележана во Њујорк со загрижен израз на лицето, облечена во необично издание со тренерки и кломпи, а на неа имаше големи слушалки. 

Актерката ги сподели тажните вести со изјава за веб-сајтот Page Six.

„Нашето семејство со тага соопштува дека по неочекувана и брза болест, Пол Гифин Форст почина вчера на 76-годишна возраст.

Пол ќе биде запомнет по неговиот добар дух, неговата радост за неговите 13 внуци и неговата желба да го направи светот подобро и поубаво место за сите“.

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-04.jpg

Очувот на актерката во последните мигови бил опкружен со семејството, вклучувајќи ги неговата сопруга Барбара, неговите биолошки деца и Сара Џесика Паркер.

По изјавата, актерката шеташе низ Њујорк и речиси воопшто не го тргаше погледот од тротоарот.

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-07.jpg

Сара беше во лежерно издание, со тренерки, влечки и ранец, а седата коса ѝ беше собрана во пунџа.

Актерката го криеше лицето со големи очила за сонце.

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-08.jpg

Родителите на актерката – Барбара и Стивен Паркер – се развеле кога таа имала само три години.

Набрзо потоа мајка ѝ се венчала со Пол, со кого беше во брак до неговата смрт, односно над 50 години.

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-10.jpg

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-05.jpg

Пред неговата смрт, Сара Џесика Паркер требаше да присуствува на модна Гала-вечера организирана од New York City Ballet, каде што требаше да добие почесна награда за „нејзината визија и нејзиното лидерство“.

Но, поради смртта на очувот, актерката не се појавила на ексклузивниот настан.

Истовремено, актерката требаше да биде дел од виртуелна прес-конференција за нејзиниот нов филм Hocus Pocus 2, но го откажа присуството и од тој настан.

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-09.jpg

Претходно Сара присуствуваше на премиерата на филмот, и тоа со нејзините деца, близначките Табита и Марион.

Обично актерката и сопругот ги држат децата понастрана од јавноста, но тие биле огромни фанови на култниот филм, па сакале да присуствуваат на премиерата на второто продолжение.

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-03.jpg

Актерката откри и дека едвај чекале да ги запознаат другите две актерки кои глумат вештерки во филмот.

„Првпат го изгледаа првиот филм пред околу три години. Беа возбудени што ќе ги запознаат Бет и Кети. Постојано ме прашуваа дали ќе ги видат облечени како нивните култни ликови“.

sara-dzhesika-parker-so-zagrizhen-izraz-na-liceto-i-neuredno-izdanie-po-nenadejnata-smrt-na-nejziniot-ochuv-foto-02.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џеј Ло, Сандра Булок, Ребел Вилсон - Познати личности кои јавно лажеа за годините (и како беа открие... Џеј Ло при полициски распит, Мила Кунис сама призна дека лажела дека е постара з...
Никогаш не е доцна: 6 познати актери кои се прославија дури по 50-тата година од животот На сите ни се чини дека Морган Фримен бил славен актер целиот негов живот, но то...
Беа 7 години во врска, се заколна на верност со прстен – зошто Дејвид Гета се раздели од 25 години п... По разводот со сопругата велеше дека не верува во брак, но на 25-години помладат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg