На Бела Хадид ѝ направија фустан од боја на модна ревија во Париз, откако се појави гола на пистата (фото+видео)

Неколку артисти од француски моден бренд направија спектакуларно шоу на Модната недела во Париз – ѝ направија фустан од боја на Бела Хадид, додека таа стоеше гола на пистата.

na-bela-hadid-napravija-fustan-od-boja-na-modna-revija-vo-pariz-otkako-se-pojavi-gola-na-pistata-foto-video-01.jpg

Модниот бренд Coperni ја имаше најоригиналната ревија на Модната недела во Париз.

Во петокот, 30-ти септември, на модната писта се појави Бела Хадид која носеше само долна облека и си ги криеше градите со раката.

На пистата застанаа и тројца артисти кои ѝ го покрија телото со бела боја и ѝ направија фустан.

Потоа, друга артистка ја среди формата на фустанот – направи рамки, како и шлиц. На крај, 25-годишниот модел зачекори по пистата со белиот тесен фустан.

Генијалниот дизајн беше споделен и на официјалниот Инстаграм профил на Вог:

„За пролет 2023, Coperni им ја посвети пистата на ’жените од овој свет‘. Главниот настан? Бела Хадид стои на центарот на пистата, додека тројца мажи ѝ прават фустан со боја.

Фустанот беше комплетиран од друга артистка, која ги искористи нејзините раце и пар ножици за да го оформи фустанот на Бела“, стои во описот.

Очекувано, изведбата беше пречекана со громогласен аплауз од публиката.

Не е познато каква боја употребија артистите, но крајниот резултат дефинитивно е фасцинантен.

Во коментарите на Инстаграм, бројни корисници истакнуваат дека со задоволство би носеле таков фустан.

Повеќе фотки од настанот:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким открива детали за фустанот на Мерилин Монро: „Бев на строга диета за да влезам во него, а го нос... Цел месец била на строга диета и постојано вежбала за да може да ја собере и да ...
Брчки, подочници, флеки: Инстаграм vs. Реалност споредби од славните дами Од Џеј Ло до Меган Фокс, погледнете како навистина изгледаат лицата на славните ...
Што ќе се случи ако Амбер Херд нема доволно пари за да му плати на Џони Деп? Светот го обиколи веста дека по јавното судење што траеше околу 2 месеци Џони Де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg