Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Младоженецот плаче од радост, олтарот е прекриен со бели рози - Први фотки од свадбата на Марк Ентони со 23-годишната Надја Фереира

Поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони викендов се ожени по четвртипат. Овојпат пејачот се ожени за поранешната Мис Универзум, Надја Ферерира, а како што може да се види од првите фотографии, тој со солзи во очите ја дочека својата избраничка пред олтарот. Кумови на свадбата биле Дејвид Бекам и најбогатиот човек во Мексико, Карлос Слим.

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-01.jpg

Марк Ентони (54) се ожени по 4-ти пати пат. Тој стапи во брак со Надја Фереира (23), која важи за една од најубавите жените на светот.

Свадбата се одржа во саботата (28.01) во Мајами, а меѓу гостите беа Дејвид и Викторија Бекам, Салма Хајек, Малума, Луис Фонзи, но, забележително не дојдоа неговите деца од бракот со Џеј Ло, Макс и Еме.

328237220_496841739195421_1013611942046954242_n.jpg

Свадбата се одржала во шатор што бил луксузно декориран со секаков вид на бели цвеќиња, додека таванот, ѕидовите, олтарот и подиумот биле прекриени со бели рози. Кумови на свадбата биле Дејвид Бекам и најбогатиот човек во Мексико, Карлос Слим.

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-12.jpg

Инаку, денес е објавено првото официјално видео во кое може да се види дел од двете венчаници што Надја ги носеше на свадбата, како и моментот кога таа оди кон олтарот.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-07.jpg

 mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-08.jpg

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-09.jpg

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-10.jpg

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-11.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Марк Ентони (54) се ожени по 4-ти пат - невестата има 23 години, Дејвид Бекам беше меѓу гостите Марк Ентони се ожени со една од најубавите жени на светот со раскошна церемонија...
Адам Левин ја изневерувал бремената сопруга со 23-годишна девојка - сака да го крсти детето по неа, ... Адам Левин кој го чека третото дете со сопругата Бехати Принслу наводно имал афе...
Додека Марк Ентони прави свадба Џеј Ло се шета низ Лос Анџелес + Зошто на пејачката не ѝ се допаѓа н... Поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони стапи во брак со 23-годишната Мис Унив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg