Младоженецот плаче од радост, олтарот е прекриен со бели рози - Први фотки од свадбата на Марк Ентони со 23-годишната Надја Фереира

Поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони викендов се ожени по четвртипат. Овојпат пејачот се ожени за поранешната Мис Универзум, Надја Ферерира, а како што може да се види од првите фотографии, тој со солзи во очите ја дочека својата избраничка пред олтарот. Кумови на свадбата биле Дејвид Бекам и најбогатиот човек во Мексико, Карлос Слим.

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-01.jpg

Марк Ентони (54) се ожени по 4-ти пати пат. Тој стапи во брак со Надја Фереира (23), која важи за една од најубавите жените на светот.

Свадбата се одржа во саботата (28.01) во Мајами, а меѓу гостите беа Дејвид и Викторија Бекам, Салма Хајек, Малума, Луис Фонзи, но, забележително не дојдоа неговите деца од бракот со Џеј Ло, Макс и Еме.

328237220_496841739195421_1013611942046954242_n.jpg

Свадбата се одржала во шатор што бил луксузно декориран со секаков вид на бели цвеќиња, додека таванот, ѕидовите, олтарот и подиумот биле прекриени со бели рози. Кумови на свадбата биле Дејвид Бекам и најбогатиот човек во Мексико, Карлос Слим.

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-12.jpg

Инаку, денес е објавено првото официјално видео во кое може да се види дел од двете венчаници што Надја ги носеше на свадбата, како и моментот кога таа оди кон олтарот.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-07.jpg

 mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-08.jpg

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-09.jpg

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-10.jpg

mladozhenecot-plache-od-radost-celiot-oltar-e-prekrien-so-beli-rozi-prvi-fotki-od-svadbata-na-mark-entoni-so-23-godishnata-nadja-fereira-11.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лудата врска на Џеј Ло и Пи Диди: Ја уапсија заради него, исчезнувал и го барала по хотелски соби Заради него Џеј Ло беше уапсена, но му прости и му беше поддршка, тој ѝ помогна ...
Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои) „Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа нау...
Не дозволува стјуардеси во авионите, го контролира што јаде, па тој се крие со бургери – Како Џеј Ло... Џеј Ло има строги правила за Бен. Тој не смее да претерува со крофните и бургери...
Се избори за ќерката да биде скромна девојка, 12 години ѝ беше и мајка и татко – Како Кејти Холмс до... Во изминативе 12 години додека Том Круз никогаш не ја спомнал ќерката Сури, на К...
Го погреба синот, ја победи депресијата: Животната приказна на Ени Ленокс Популарната пејачка Ени Ленокс (69), иако секогаш насмеана на сцената, преживеа ...
Џеј Ло откри зошто ѝ требале 17 години за да му даде втора шанса на Бен: „Се заколнав дека ќе остана... По големиот број пропаднати врски, Џеј Ло вели дека планирала засекогаш да остан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg