8 највпечатливи, заљубени парови на Оскари 2023 (фото)

Ејсап Роки вљубено ѝ се смешка на Ријана и ја држи за голото трудничко стомаче, Џејми Ли Кертис не го пушта од рака својот сакан, Никол Кидман и Кит страсно се бакнуваат, а Антонио Бандерас гордо стои до својата згодна девојка – највпечатливите парови на Оскари 2023.

8-najvpechatlivi-zaljubeni-parovi-na-oskari-2023-foto-01.jpg

Оскарите, покрај тоа што привлекуваат внимание со филмските награди, црвениот тепих секогаш е еден од најзборуваните.

Освен раскошните тоалети и креации во кои се појавуваат ѕвездите, впечаток секогаш оставаат и паровите кои ја искажуваат својата љубов додека позираат пред фотографите.

Во продолжение погледнете некои од највпечатливите парови на Оскари 2023:

Џејми Ли Кертис и Кристофер Гест

GettyImages-1473053497.jpg

GettyImages-1248093961.jpg

Ријана и Ејсап Роки

rihanna-asap-rocky-backstage-at-oscars-2023-01.jpg

rihanna-asap-rocky-backstage-at-oscars-2023-04.jpg

Зои Салдана и Марко Перего Салдана

zoe-saldana-031223-ad883e7b4db5483a97de5b39a480cfc6.jpg

640e62acff11870018c4ec11.jpg

Малала Јусуфзаи и Асер Малик

malala-031223-b1e5c308cc7246aaa993e7e000a7381d.jpg

Уште 4 парови на следната страница... Би можело да ве интересира:

Му беше девојка на Дражен Петровиќ, го одведе во смрт пред 30 години – Која е Клара Саланци, жената ... На денот на страшната несреќа пред 30 години, Клара Саланци го зела Дражен Петро...
Не ѝ дозволува да пали светло, ja тера да носи темни бои: Бизарниот однос на Ал Пачино (83) и девојк... „Тој инсистира таа да не пали светло во домот, затоа што не сака себеси да се гл...
Се избори за ќерката да биде скромна девојка, 12 години ѝ беше и мајка и татко – Како Кејти Холмс до... Во изминативе 12 години додека Том Круз никогаш не ја спомнал ќерката Сури, на К...
Го погреба синот, ја победи депресијата: Животната приказна на Ени Ленокс Популарната пејачка Ени Ленокс (69), иако секогаш насмеана на сцената, преживеа ...
Најубавите парови на доделувањето на Златни Глобуси 2024 (фото) Бен Афлек и Џеј Ло, Хајди Клум и Том Каулиц, но и Кајли Џенер и Тимоти Шаламе ко...
Линдзи Лохан откако „се смири“ и стана мајка: „Едвај чекам искуствата да му ги пренесам на синот“ Некогаш беше најскандалозна девојка, а сега е сопруга на бизнисмен од Дубаи и ма...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg