Dual Snoubord - за вистински љубители на бордање

dual-snoubord-za-vistinski-ljubiteli-na-bordanje-povekjeВо екот на скијачката сезона, љубителите на сноубордингот најверојатно ќе се заљубат во Dual Snowboard. Овој дупли сноуборд (по еден за секоја нога)...


...овозможуваат движење на нов и возбудлив начин.

Можат да се возат странично, исто како и регуларниот сноуборд, но исто така нудат нови можности на вртење и скокање.

Со по еден борд на секоја нога корисниците можат лесно да маневрираат околу пречки.

dual-snoubord-za-vistinski-ljubiteli-na-bordanje-1

dual-snoubord-za-vistinski-ljubiteli-na-bordanje-2

dual-snoubord-za-vistinski-ljubiteli-na-bordanje-3

dual-snoubord-za-vistinski-ljubiteli-na-bordanje-4

dual-snoubord-za-vistinski-ljubiteli-na-bordanje-5

Би можело да ве интересира:

Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...
„Македонија навива“ – 8 навивачки песни со кои гласно ќе ги бодриме нашите фудбалери (видео) „Македонија навива за вас“, „Црвена“, „Навивачка“ – Да се потсетиме на некои од ...
Наша гордост! Миа Тодорова (18) од Скопје освои злато на Балканското првенство во кикбокс „Чест и задоволство ми е да ги бранам боите на Македонија и да ја претставувам с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg