Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ивановиќ и Надал се “пробаа”

Најубавата српска тенисерка Ана Ивановиќ одигра пријателска игра голф со својот колега Рафаел Надал. Откако се дружеле на турните и по терените ...


... за тенис си ги измериле силите, Надал предложил да се “пробаат” и на партија голф. Ана се согласила, и на крајот од играта триумфирала со победа.

Тие се дружеле на оствот Ки Бискјен, а добрата одиграна партија на Ана била на заслуга на нејзината кратка афера со голферот Адам Скот.

Некои сметаат дека попаметно би било на Ана да се врати во Србија по повод обележувањето на 10години од бомбардирањето и така да ја поправи сликата за себе, откако се  фотографираше со Клинтон.

Сепка, убавата Ана го помина тој ден по свој вкус.


ivanovik-i-nadal-se-probaa1

ivanovik-i-nadal-se-probaa2

ivanovik-i-nadal-se-probaa3

 

Би можело да ве интересира:

Браво момци – Македонија ја победи Италија и е чекор поблиску до учество во Светското првенство во ф... Македонската фудбалска репрезентација победи против европскиот првак Италија и е...
„Бонџорно на сите, освен на Италијанците“ - хит твитови на македонските твитерџии по историската поб... „Бонџорно на сите, освен на Италијанците - нив, чао рагаци“, „Роналдо, идеме по ...
Дресот од натпреварот со Македонија, Роналдо го даде на мајка му: „Уште мириса на потта на мојот бор... „Го чувствувам мирисот на мојот борец“ – напиша меѓу другото мајката на Кристија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg