Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Хемафродит во женскиот тенис

hermafrodit-vo-tenisot-povekjeСара Гронерт има 22 години и моментно е на 574 место на ВТА листата. Ништо невообичаено, сè до моментот кога јавноста дозна дека Сара всушност...

 

 

...е родена како хемафродит со два полови органи. hermafrodit-vo-tenisot

Откако со операција и биле остранети машките гениталии таа заврши во светот на поубавиот пол.

Дел од противничките за младата германска тенисерка велат дека е несвојствена силата на ударите и дека машкиот хормон има доминантна улога, па наскоро Гронерт може сериозно да нападне на врвот на женскиот тенис.

„Не е вистина дека таа е жена и дека кај неа преовладува женскиот хормон. Удира како маж“, коментираат нејзините противнички.

ВТА комплетно застана зад неа и засега нема никаква најава да и се оспори правото на настап на ВТА турнирите.

Би можело да ве интересира:

Од фудбал до атлетика и бодибилдинг: Најубавите македонски спортистки (фото) Професионалното бавење со спорт бара голема пожртвуваност, а резултатите се видл...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Јана Серафимова е најубавата македонска спортска новинарка (фото) Таа е сестра на еден од македонските фудбалски репрезентативци, а ја нарекуваат ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg