Зошто го сакате Новак Ѓоковиќ?

zosto-go-sakate-novak-gjokovikj

Дали затоа што го сметаме за „наш“, дали затоа што е симпатичен, дали затоа што добро игра, во поново време многу наши навиваат за Новак Ѓоковиќ.

Нашите соседи живеат за Ноле, ќе забележите уште при влегување во Србија по сите билборди.

Зошто го сакате Новак Ѓоковиќ?

Тој е тениска супер ѕвезда чии мечеви и медиумски настапи се без здив следени од широко распространета публика.

Беше тениски рекет број 1 точно 53 недели, од јули 2011 година до јули 2012 година, а за превласт над оваа престижна спортска титула се бори постојано со својот конкурент Роџер Федерер, најдобриот на сите времиња.

Ја претставува Србија во најдобро можно светло и би сакале да имаме и ние ваков спортист.

Им помага на беспомошните, сиромашните и на децата.

Знае да се шегува на сметка на своите колеги.

Забавен е, шармантен и природен.

А, зошто вие го сакате Новак Ѓоковиќ?

Би можело да ве интересира:

Хит видео од момче во Белград: „Вечер Србија ќе го победи Бразил 3-0, а Нејмар ќе плаче како бебе“ На Твитер вирално се споделува снимка од интервју на момче во Белград, кое предв...
Вака се сака херој! Србите организираа проекција на кула за Новак Ѓоковиќ по триумфот и го преплавиј... По десетти пат, Новак Ѓоковиќ победи на Australian Open, a Твитер е преплавен со...
Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg