Ноле со титула во Гангнам Стајл (видео)

Новак Ѓоковиќ ја освои 32рата титула во кариерата во вчерашното финале на АТП турнирот во Пекинг откако го совлада Цонга.

nole-so-titula-vo-gangam-stajl-video

На церемонијата на доделувањето на трофеите, организаторите го замолија Ноле да заигра на познатиот танц од Gangnam Style.

Новак на почетокот не беше воодушевен од идејата, но на радост на сите присутни сепак попушти пред водителката која не се откажуваше од идејата.

Погледнете:

Би можело да ве интересира:

Судот одлучи: Ѓоковиќ доби виза за престој, на потег се австралиските власти – слобода или забрана з... Судот во Австралија донесе позитивна одлука за Новак Ѓоковиќ – тенисерот доби ви...
Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...
15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg