Со Шекил О'Нил на двобој

so-shekil-na-dvoboj-povekjeНајголемиот забавувач на НБА лигата, огромниот Шекил О'нил (37), ќе биде главна ѕвезда на телевизиско шоу во кое ќе ги повикува на двобој славните...

 

...колеги од полето на спортот.

Американските медиуми пишуваат дека Шек ќе биде ѕвезда на емисиите насловени како "Shaq Vs.,", која ќе се прикажува на  ABC, а премиерата се очекува да биде на 8ми август.

Во премиерното издание, Шек ќе се натпреварува во пливање со Мајкл Фелпс, а по него на двобој ќе бидат поканети многу спортски лица како на пример Серена Вилијамс, со која ќе се натпреварува во тенис.

О'нил со секој од противниците ќе договори одредена предност во своја корист, а  ќе го тренира тој спорт 7 дена пред натпреварите.

Би можело да ве интересира:

Од фудбал до атлетика и бодибилдинг: Најубавите македонски спортистки (фото) Професионалното бавење со спорт бара голема пожртвуваност, а резултатите се видл...
Јога пози секогаш и секаде, хуман гест: Лејла Рамковска е вљубеничка во тоа што го работи (фото) „Имам простор во онлајн група за неколку од вас, кои не сте во можност да платит...
Наша гордост! Миа Тодорова (18) од Скопје освои злато на Балканското првенство во кикбокс „Чест и задоволство ми е да ги бранам боите на Македонија и да ја претставувам с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg