Меси го изигнорира својот најмал навивач (видео)

Пред почетокот на синоќешниот натпревар од Светското првенство во Бразил, помеѓу репрезентациите на Аргентина и Босна и Херцеговина, Лионел Меси со неочекувана реакцијa.

mesi-go-izignorira-svojot-najmal-navivac-video-01

Уште пред да излезат екипите на теренот, кога пристигнуваат фудбалерите, едно од дечињата кои ги придружуваат му се приближува на Меси за да се поздрави, но тој арогантно го игнорира и го одминува.

Грешка која може малку да му го наруши имиџот на ѕвезда и идол, посебно кај најмалите обожаватели.

Погледнете ја неговата арогантна реакција:

Би можело да ве интересира:

Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg