Берлин ги дочека светските шампиони (фото)

Репрезентацијата на Германија доживеа невиден спектакл на улиците за време на дочекот во Берлин.

berlin-gi-doceka-svetskite-sampioni-foto-01

Медиумите тврдат дека на улиците немало толку луѓе на улиците уште од 1989 година кога е срушен Берлинскиот ѕид.

Навивачите на германската селекција ги преплавиле улиците на Берлин за дочекот на новите шампиони.

Ова е најголемото собирање во овој град. Најмногу ги има пред Бранденбуршката порта, каде што бројните навивачи ги следеа сите натпревари во претходниот период.

За да ги видат своите идоли, некои се качени по семафори, автобуски станици, дури и врз киосците за брза храна.

Радоста и гордоста се бесконечни. Ова е историски настан кој ќе остане засекогаш врежан во меморијата на оние кои имале среќа да бидат сведоци.

Погледнете како се дочекани германските репрезентативци:

Би можело да ве интересира:

Договара повисока плата, вербално се пресметува заради него – Која е Фајза Ламари, мајката на Мбапе? Се кара со мајките на соиграчите на трибините, ги уценува клубовите за повисоки ...
Емотивен говор, маица за почит кон Коби Брајант: Новак Ѓоковиќ ја освои рекордната 24-та Гренд слем ... Новак Ѓоковиќ ја освои 24-тата Гренд слем титула во кариерата и моментално е тен...
„Не доби црвен картон затоа што е Меси“ – Фудбалерот е хит на Твитер откако се степа на теренот На Меси не му се допаѓа кога ги навредуваат колегите од неговата репрезентација....
Интернационалниот мајстор Тони Лазов го освои шаховскиот турнир „Шах-шех Вавилон Опен“ Шахистот на ШК Алкалоид, ИМ Тони Лазов, освои 8 од можни 9 поени и го освои прво...
Машката сениорска карате репрезентација доби признание за врвен спортски резултат Репрезентативците на сениорскиот карате тим на Македонија кои освоија бронзен ме...
Единствениот човек што сакал да ги открие деталите за Шумахер се „обесил“ во затвор Во овие 10 години сите обиди да се објават детали за здравствената состојба завр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg