Вистинско пријателство: Чиј е дресот со кој славеше Марио Геце?

Да се биде главен и единствен „виновник“ за победата и триумфот на Германија, да се постави на врвот во светот на фудбалот, наспроти една славна Аргентина и да се има само 22 години, навистина треба да се биде чудо од фудбалер како Марио Геце.

mario-gotze-001

Младо момче кое сè уште не е свесно што направи и каква историја испиша. Неговото име ќе биде запишано како единствено кое го одбележа финалето на Светското фудбалско првенство во Бразил 2014 година.

Можеби досега само се наслушнуваше за него, но после фантастичниот одлучувачки гол, нема да има некој што не го знае неговото име.

Но, покрај сета фудбалска големина, неговата човечност е поголема, посебно кога се однесува на вистинските пријатели. Во целата еуфорија и слава, ниту за момент не заборави на повредениот другар и соиграч, Марко Ројс, кој не можеше да настапи и да се радуваат заедно.

Погледнете што направи Геце во име на вистинското пријателство:

1. Го даде единствениот победнички гол во финалето

mario-gotze-01

2. Беше прогласен за играч на натпреварот

mario-gotze-02

 3. За време на целата прослава држеше еден дрес плус, кој не беше негов...

mario-gotze-03mario-gotze-04mario-gotze-05

mario-gotze-06


4. Туку на неговиот соиграч Марко Ројс кој се повреди и не можеше да игра на СП:Бразил

mario-gotze-07

mario-gotze-08

mario-gotze-09

mario-gotze-14


5. Геце и Ројс беа соиграчи и во Борусија Дортмунд

mario-gotze-13

mario-gotze-10

mario-gotze-11

 
6. Пријатели се и надвор од терените

mario-gotze-12


7. За оние кои мислат дека се геј, нека ги погледнат нивните девојки

mario-gece-15.jpg

mario-gece-16.jpg

Би можело да ве интересира:

Татко му не сакал тој да вози Формула 1, бил со него кога се случи страшната несреќа на Алпите – Фак... Физички премногу наликува на својот славен татко, а сега тргна по неговите стапк...
15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...
Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg