Во случај да не сте ги забележале мажоретките на Светското во кошарка... (фото)

Светското првенство во кошарка кое се одржува во Шпанија е преплавено од атрактивни убавици во улога на мажоретки кои ја забавуваат публиката помеѓу четвртините.

provokativnite-navivacki-od-svetskoto-prvenstvo-vo-spanija-foto-01.jpg

Навивачите во Шпанија имаа можност во живо да видат прекрасни, згодни и атрактивни девојки како изведуваат енергични кореографии, облечени во минијатурни костими.

Но, за жал, гледачите ширум светот немаа можност да ги видат нивните настапи.

Токму затоа, луѓето од FIBA решија да им се извинат и „оддолжат“со прекрасна галерија од  кореографиите на мажоретките кои го одбележаа ова Светско првенство.

Уживајте!

Би можело да ве интересира:

Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...
Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg