Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Во случај да не сте ги забележале мажоретките на Светското во кошарка... (фото)

Светското првенство во кошарка кое се одржува во Шпанија е преплавено од атрактивни убавици во улога на мажоретки кои ја забавуваат публиката помеѓу четвртините.

provokativnite-navivacki-od-svetskoto-prvenstvo-vo-spanija-foto-01.jpg

Навивачите во Шпанија имаа можност во живо да видат прекрасни, згодни и атрактивни девојки како изведуваат енергични кореографии, облечени во минијатурни костими.

Но, за жал, гледачите ширум светот немаа можност да ги видат нивните настапи.

Токму затоа, луѓето од FIBA решија да им се извинат и „оддолжат“со прекрасна галерија од  кореографиите на мажоретките кои го одбележаа ова Светско првенство.

Уживајте!

Би можело да ве интересира:

Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...
Камили на стадион, традиционални танци, моќен говор на Морган Фримен – Моменти од спектакуларното от... Изведба на традиционални танци и песни, Морган Фримен, со својот моќен и смирува...
Наша гордост! Миа Тодорова (18) од Скопје освои злато на Балканското првенство во кикбокс „Чест и задоволство ми е да ги бранам боите на Македонија и да ја претставувам с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg