Даниел Кајмакоски и ФФМ со инспиративно видео: „Верувај во себе“

Од неодамна Даниел Кајмакоски е претставен како медиумски промотер на Фудбалската федерација на Македонија.

daniel-kajmakoski-i-ffm-so-inspirativno-video-veruvaj-vo-sebe-01

По повод европските квалификации за EURO 2016 во Франција и сите претстојни натпревари на македонската фудбалска репрезентација кои следат, ФФМ и Даниел Кајмакоски снимија инспиративен спот.

Во него, победникот на „Х-фактор“ порачува: „Не се плашам од тоа да не успеам, се плашам да не ја изгубиме вербата во себе. Ова е наше време. Верувај во себе.“

Во сите сонови се верува до крај, инаку не се остваруваат!

Погледнете го инспиративното и мотивирачко видео:

Би можело да ве интересира:

Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Наша гордост! Миа Тодорова (18) од Скопје освои злато на Балканското првенство во кикбокс „Чест и задоволство ми е да ги бранам боите на Македонија и да ја претставувам с...
Нов златен медал за Македонија: Параолимпијката Оливера Наковска Бикова е светски првак во стрелаштв... Параолимпијката Оливера Наковска Бикова ѝ донесе нов златен медал на Македонија&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg