Нервозниот Гвардиола со нежни допири сакаше да ја разубеди русокосата судијка

Тренерот на фудбалерите на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола не успеа да ја убеди русокосата судијка Бибијана Штајнхаус да ја промени одлуката во финишот на мечот помеѓу Баерн и Менхенгладбах.

nervozniot-gvardiola-ne-uspea-da-ja-sharmira-rusokosata-sudijka-01

Гвардиола незадоволен од судиската одлука ѝ се приближи и ја префрли раката преку нејзиното рамо за да ѝ укаже на случувањето на теренот. Но, таа остро го одби и се тргна.

Потоа уште еднаш во разговор ја држи околу струкот и објаснува, но не успеа да ја шармира.

Таа е категорична и не ја менува одлуката, па натпреварот останува со резултат 0:0.Погледнете ги неговите техники на убедување:Но, ова не е првпат некој да ја допира Бибијана, случајно или намерно. Некои биле дури и „подиректни“ од Гвардиола:

Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg