Поранешниот доктор на Шумахер со лоши вести: Му остануваат уште неколку месеци или неколку години живот

Поранешниот доктор кој работел на шампионатот на Формула 1, Гери Харштајн, изјавил дека на Михаел Шумахер му остануваат од неколку месеци до максимум неколку години живот.

poranesniot-doktor-na-shumaher-so-losi-vesti-mu-ostanuvaat-uste-nekolku-meseci-do-nekolku-godini-zivot-01

Иако пред извесно време се слушаа добри вести и гласини за подобрување на неговата состојба, сепак во ниеден момент не се потврди со сигурност неговото закрепнување.

Имаше знаци на подобрување, се предвидуваше бавно закрепнување од повеќе години, но за цело време еднакво постои и ризикот од губење на битката.

Според изјавата на докторот за магазинот Express, на пациентите кои не покажуваат невролошко подобрување, предвидувањата за одржување во живот се максимум неколку години.

Сите треба да се молат и да се надеваат да биде подобро, но мора да бидат подготвени и на најлошото, порачува Гери.

Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...
Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg