Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Вашето дете може да биде придружба на Македонската Фудбалска Репрезентација на мечот со Австралија

Поддршката од фановите е најважна за спортистите, затоа Фудбалската Репрезентација на Македонија заедно со ФФМ деновиве активираше втора Фејсбук апликација во која сите љубители на фудбалот ќе можат да остават слика од своите деца, исто така фанови што навиваат за Македонија и да бидат избрани како придружба на македонските фудбалери во мечот со Австралија на 30 март на стадионот Филип II!

vaseto-dete-moze-da-bide-pridruzba-na-makedonskata-fudbalska-reprezentacija-na-mecot-so-avstralija-01.jpg

Сé што треба да направите е на Фејсбук страната на ФФМ да поставите слика од вашето дете како навива за Македонија и да бидете една од 26те најлајкувани фотографии.

Во играта може да учествуваат фотографии од сите машки и женски деца, на возраст од 5 до 8 години, не повисоки од 140см, а најсреќните на 30 март ќе им бидат придружба на фудбалерите од Македонката репрезентација на натпреварот Македонија - Австралија.

„Потребата за поддршка на професионалните фудбалери и на фудбалски фанови е неопходна, без разлика дали се работи за маалски фудбал или меч од национален карактер, затоа ние како Фудбалска Федерација сакаме и едните и другите да знаат дека делиме иста страст кон фудбалот, а со оваа Фејсбук апликација сакавме да им дадеме шанса на најмалите да почувствуваат како е да се биде пред огромна публика на стадион и со тоа да ги поттикнеме да се вљубат во фудбалот и во фудбалскиот терен.  А на нашите репрезентативци да им овозможиме внимание, восхит и љубов од оние најсикрените - децата“ - изјави Филип Поповски, Генерален секретар на Фудбалската федерација на Македонија.

Апликацијата е активна, фотографирајте ги вашите деца со македонски дрес, знаме, капа или кој било друг симбол на Македонската Фудбалска репрезентација и поставете ги фотографиите на Фејсбук страницата.

Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...
Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg