Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Кристијано Роналдо во реалниот живот (видео)

Многумина го обожаваат, но има и некои што не го поднесуваат. Тој е еден од најдобрите фудбалери на денешницата, добитник на Златната топка и идол на многу млади фудбалери.

kristijano-ronaldo-vo-realniot-zivot-video-01

Но, поради неговото арогантно однесување на теренот, нарцисоидноста и егоцентричноста некој решил истите тие негови навики да ги пренесе во неговиот реален живот.

Снимена е видео пародија на Кристијано Роналдо кој наместо на теренот истите реакции ги пренесува во секојдневието и како тоа изгледа во очите на другите.

Без разлика дали го сакате или не, ова видео сигурно ќе ве насмее:

Би можело да ве интересира:

Видео од Роналдо во кое навидум „турка“ обожавател стана хит на Твитер, додека во солзи го напушта т... „Не ги почитува ниту сопствените обожаватели“ – велат дел од твитерџиите што го ...
Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg